pkk'dan ölen terörist sayısı itirafı

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
TSK, Şubat ayında Irak'ın kuzeyine düzenlediği kara hakeratında 240 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. pkk(terör örgütü)'nın verdiği rakam bu sayının çok çok üstünde.,

Üst düzey pkk(terör örgütü)’lıların telefonlarının dinlenmesi sonucu Güneş harekatında 70’i kadın 360 pkk(terör örgütü)’lının öldürüldüğü anlaşıldı. ‘Canfeda’ kod adlı terörist telefonda “Bugünden itibaren örgüte katılanların deli olması lazım” dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a düzenlediği kara harekatında, pkk(terör örgütü) terör örgütüne verdirilen kayıpların, Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaların çok üzerinde olduğu ortaya çıktı. Operasyon sırasında 360 teröristin öldüğü ve 289 teröristin de yaralanarak hastanelere kaldırıldığı, bizzat pkk(terör örgütü) terör örgütü tarafından belirlendi.

GENELKURMAY NE DEMİŞTİ?

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 29 Şubat'ta yapılan basın açıklamasında Kuzey Irak'taki kara operasyonu sırasında "240 teröristin etkisiz hale getirildiği" belirtilmişti. Ancak, bu sayıya hava harekatı ile topçu birliklerinin destek atışları sırasında öldürülen teröristlerin dahil olmadığı kaydedilmişti. Harekatın üzerinden geçen iki haftanın ardından pkk(terör örgütü) terör örgütünün verdiği kayıplar netleşti. Askeri istihbarat birimleri, terör örgütünün üst düzey yöneticilerine yönelik olarak sürdürülen telefon dinlemeleri sonucu kesin rakamlara ulaştı. Bizzat pkk(terör örgütü)'lı örgüt yöneticilerinin kendi ifadelerinden Zap-Kanimasi bölgesinde öldürülen terörist sayısının 360, yaralanarak hastaneye kaldırılan terörist sayısının da 289 olduğu netleşti.

70’İ KADIN MİLİTAN

Terör örgütünün operasyonun ardından, sayının yüksek olması sebebiyle ölülerini kamyonlarla topladıkları ve öldürülen teröristlerin 70'ine yakınının da "kadın militan" olduğu öğrenildi. Bu arada, pkk(terör örgütü)'lıların telefon görüşmeleri sırasında "Toprak altında kalan cesetler de olabilir" türünden ifadeler kullandıkları belirlendi. Bu arada, pkk(terör örgütü) terör örgütünün verdiği zayiatın örgütün üst düzey yöneticileri de dahil bütün kesimlerinde psikolojik olarak çöküntüye yol açtığı ortaya çıktı. Dinlenen telefon görüşmelerinde bu çöküntü açık olarak tespit edildi. Canfeda kod adlı pkk(terör örgütü)'lı terörist, diğer örgüt militanları ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında, "Bugünden itibaren örgüte katılmak için kamplara gelenlerin deli olması lazım" dedi.

İÇ ÇATIŞMADA 8 ÖLÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a yönilik kara harekatı, örgüt içindeki liderlik mücadelesini de iyice su yüzüne çıkardı. Operasyonun ardından birbirlerini "ajanlık" ve "aymazlıkla" suçlayan pkk(terör örgütü)'lı militanlar, yer yer kendi aralarında çatışmalara girdiler. Örgütün başındaki Murat Karayılan ekibi ile Suriye asıllı yönetici Feyman Hüseyin'e bağlı pkk(terör örgütü)'lılar, 8 Mart'da Bamer bölgesinde karşı karşıya geldiler. İki taraf arasında çıkan silahlı çatışmada 8 pkk(terör örgütü)'lı hayatını kaybetti.
 
Üst