Sana Söz Ana; Şehit Olup Geleceğim Yanına...!

BAHAR

Dost Üyeler
Sana Söz Ana Şehit Olup Geleceğim Yanına...!

Ne kaldı bize şimdi?
Zamanında dökülen kanların hesabı verilmeden, daha çok can yakmak,kan dökmek de niye?!

1 aylık bir bebeğim daha..

Konuşuyorlar annemler aralarında..Terör ne demek anne? Kimin canları yanmış,kim kan dökmüş? Kan ne demek anne?! Can acıtır mı..Kopsa tenden, ağlar mı..Ağlar mı benim gibi anne?!!

3 aylık bir bebeğim daha..

Kulak misafiri oluyorum aralarda.. Lanet okuyorlar PKK’ya.. Anlamıyorum ki neden,niçin! Kimse anlatmıyor bana..Üzülme sen diyorlar öpüp qeçiyorlar. bilmek istiyorum anne! bende qeleceğim o vatana..ben de basacağım topraklarına! benim içinmi? benim içinmi aglıyorlar yoksa anne? eqer öyleyse, söyle onlara ağlamasınlar.. ben de büyüyüp, vatan için savunurum anne!! ben de veririm canımı! Üzülmesinler..Ağlamasınlar, vatanımda olanlar !

5 aylık bir bebeğim daha..

Hafızam daha da ilerledi zamanla. Tutabiliyorum aklımda.. bilmediqim ne terimler varmış, anlatmasalar da…Öqreneceğim yakında! Sileceğim anaların gözünden yaşları!Savunacağım vatanı! Üzülmesinler tamam mı..
Dinliyorsun beni dimi anne? Ne kanlar akmış zamanında..benimkisi de aksa, çok mu gelir anne?!

6 aylık bir bebeğim daha..

Olgunlaşıyorum zamanla. Kulaklarım bi acılıp bi kapanıyor. Her açtıqında, bir öfkeyle karşılaşıyor. Her kapadığında, aklında öfke ilerledikce ilerliyor…
ben galiba öfkeyle doğacağım anne.. Ama vereceğim bunların hesabını! benim vatanımı üzmenin hesabını! Gerekirse olacagım canımdan.. Değer anne! Ağlama arkamdan olurmu.. Sen de ağlarsan, ben neyi ödetirim ki anne… Neyi ödetmiş olurum ki…

7 aylık bir bebeğim daha..

2 ayım kaldı bekle beni dünya! Zalimce qeliyorum yanına. bir okadar da hırslı..Öfkeli..
buaralar farklı terimlerle karşılaşıyorum, soruyorum sorguluyorum. Cevap ver anne bana! Şehit diye bişey varmış..Onlar içinmi ağlıyorsun anne? Damlaların oluyor damlalarım.. Ağlama anne! 2 ayım kaldı geliyorum zalimce…

8 aylık bir bebeğim daha..

Anlamlara anlam yüklüyorum sorğusuzca.. Dinliyorum bende, öğreniyorum , öğretmeseniz de…

9 aylık oldum işte..!

Geldim anne! Açtım işte gözlerimi zalimce! Ağlama artık olur mu? Sil gözünden yaşları! bütün anaların yaşlarını silmeye geldim anne! Duyuyor musun beni? “şehit” olucam ben anne! Anne…Anne.. Anneeeee………..

Annemin cevabı ;

Hoşgeldin oğlum.. bu vatanda tek doğrum!
Helal olsun vatana kanın! borcundur..Helaldir ver oğlum! Ama..Ama dayanamamki ben sana.. Ölmeni görememki.. Göze alamamki.. Anayım ben oğlum! Senden önce ben gitmeliyim..Varım yokum senindir! Seninkide vatanınkidir! Eyvallah oğlum..Hakkım helaldir.
Akıtma kan! Sil anaların qözünden yaş.. Akmasın bir damla. Söz vermiştin oğlum..Söz vermiştin bana. Olsun… VATAN SAGOLSUN…

Anneme cevabım;

Sana söz ana , ŞEHİT olup geleceğim yanına …

BAHAR

Dost Üyeler
Cevap: Sana Söz Ana; Şehit Olup Geleceğim Yanına...!

Annemin cevabı ;
Hoşgeldin oğlum.. bu vatanda tek doğrum!
Helal olsun vatana kanın! borcundur..Helaldir ver oğlum! Ama..Ama dayanamamki ben sana.. Ölmeni görememki.. Göze alamamki.. Anayım ben oğlum! Senden önce ben gitmeliyim..Varım yokum senindir! Seninkide vatanınkidir! Eyvallah oğlum..Hakkım helaldir.
Akıtma kan! Sil anaların qözünden yaş.. Akmasın bir damla. Söz vermiştin oğlum..Söz vermiştin bana. Olsun… VATAN SAGOLSUN…