Sanat Güneşimiz Zeki MÜREN'i Anma Etkinlikleri

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Sanat Güneşimiz Zeki MÜREN'i Anma Etkinlikleri

27.09.2011
Sanat güneşi Zeki Müren şarkılarıyla anıldı.
Sanat güneşi Zeki Müren, ölümünün 15'inci yıldönümü dolayısı ile Bursa ve Bodrum'da düzenlenen törenlerle anıldı. Zeki Müren'in Bursa Emirsultan Mezarlığında bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine TSK Mehmetçik Vakfı Kocaeli Temsilcisi Mehmet Solak, Türk Eğitim Vakfı temsilcileri ile sanatçının sevenleri katıldı.
TSK Mehmetçik Vakfı ile Türk Eğitim Vakfı tarafından Bodrum'da düzenlenen törenlerde ise ilk olarak Zeki Müren Müzesinde mevlit okutuldu. Mevlide TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Osman Aydoğan, Türk Eğitim Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Daha sonra Bodrum Kalesi'nde "Hatıralarda Zeki Müren" konseri verildi. Konserde, Zeki Müren'in unutulmaz şarkılarını seslendiren TRT sanatçıları Melihat Gürses ve Bekir Ünlüataer dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Türk Eğitim Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, her iki vakıf olarak Zeki Müren'in sanatını yaşatmak, onun kişiliğini gelecek nesillere aktarmak için büyük gayret gösterdiklerini belirtti. Bilal, "Zeki Müren yaptığı bağışlarla hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek" dedi.
Daha sonra söz alan TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Osman Aydoğan da şunları söyledi:
"Sanat Güneşi'nin yaptığı bağışlarla, görevi esnasında şehit olan veya herhangi bir şekilde hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınlarına, gazi veya engelli hale gelen Mehmetçiklere ve çocuklarına gerek bakım yardımı, gerekse yüksek lisans dâhil eğitimi bitene kadar öğrenim yardımı yapıyoruz. Bize bu imkânları sağlayan Zeki Müren'e teşekkür ediyoruz. Onun bize verdiği imkânlar sayesinde asla unutulmayacağını biliyoruz."
zm_1.jpg

zm_2.jpg

zm_3.jpg

http://www.mehmetcik.org.tr/faaliyetler_06.html