Serdarlıda "Gardaşlar" Küstü

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Serdarlıda "Gardaşlar" Küstü

Serdarlı Demokrat parti örgütünün keyfi çalışmaları neticesinde Serdarlı köyü sakinlerinden Arif Kanarya, Pembe Kanarya ve Tansel Sağır isimli vatandaşlar Serdarlı Demokrat Parti Örgütünden istifa ederek, Ulusal Birlik Partisine kayıt yaptırdılar. 1976 - 1986 yılları arasında Serdarlı köyünde uzun yıllar Muhtarlık görevinde bulunan Cemil Kasap'ın girişimleri neticesinde partilerini değiştiren Serdarlı bir grup vatandaş, “artık Güneş’in altındayız” Serdar Gardaşa duyurulur mesajını verdiler.

Kekliklerin yeri

Sevgili dostum, av sezonun açılmasına kısa bir süre kala aradığım yeri sonunda buldum. Keklikler, tavşanlar cirit atıyor ovacığın içinde. Sen köpecikleri iyi besle gerisini merak etme. Öyle bir yerde buldum ki keklik ve tavşanları şeytanın bile aklına gelmez oraya bakmak. Hade görüşürüz, az kaldı aybaşına…

Özgürgün sakatlandı

Çok yakında Bakanlıklar arası halı saha futbol turnuvası var. Bu yüzden bankalıklarda hummalı bir çalışma var. Turnuvaya en iddialı hazırlanan bakanlık Dışişleri Bakanlığı olurken Maliye Bakanlığı da personeline galip gelinen her maçtan sonra prim verme vaadinde bulundu. Turnuvayı ciddiye alan bir diğer bakanlık ise Ekonomi ve Enerji Bakanlığı. Kabinenin en genç bakanı olan Sunat Atun, kabinenin en performanslı bakanı olan Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ü sakatlattı. Ekonomi ve Dışişleri Bakanlıkları arasında oynanan hazırlık maçında Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ayağına aldığı sert bir darbeyle sakatlandı. Öyleki dün işe bile gidemedi bakan Özgürgün. Maçı izleyenler den birisi bize, Ekonomi bakanlığından bir oyuncunun sert bir şekilde Hüseyin Özgürgün’e fual yaptığını ve bunda kasıt olduğunu söyledi. Böylece turnuva öncesi Özgürgün sakatlanmış oldu. Ne diyelim , iki kez geçmiş olsun!

Zeki Ziya’nın kızı defile düzenliyor.

Pegasus Hava Yollarının Kıbrıs direktörü Zeki Ziya farklı bir heyecan içinde. Şuanda KKTC’ye en çok seferi olan ve hava taşımacılığının büyük bir kısmını yöneten Ziya’nın heyecanlanmasının nedeni, İngiltere’de moda eğitimi okuyan kızının, Girne’de hafta sonu yapacağı defile. Cumartesi günü saat 21.00’da Girne Cratos otelde gerçekleşecek defilede Zeki Ziya’nın moda tasarımcısı kızı tarafından çizilen kıyafetler ünlü mankenler eşliğinde görücüye çıkacak.

Polis ağaca çıkarsa!

Dün yazmıştık köşemizde “Güzelyurt’ta polis radar tespiti için ağaca çıktı” diye. Konu ile ilgili olarak sabahın erken saatlerinden akşama kadar o kadar çok telefon aldım ki inanın ki şaştım kaldım. Meğer sadece ağaca çıkmıyormuş Güzelyurt’ta trafik polisleri. Güzelyurt girişindeki su deposunun üstü başta olmak üzere birçok yere tırmanıyormuş meğerse memur arkadaşlar. Konuyu dün telefonla görüştüğüm Güzelyurt Polis müdürü Hüseyin Yeşildağlı ile de konuştuk. Kendisini çok sever çok sayarım, iyi bir dostluğumuz vardır geçmiş yıllardan kalma. Sağ olsun duyarlılık göstermiş ve konuyu araştırmaya başlamış. Şimdi o da bende merak ediyoruz kim bu ağaca tırmanan komanda polis memuru diye.

Savarona’da kaçak sorunu

Girne Bölgesinin en güzel koylarından bir tanesi hiç şüphesiz Kervansaray koyu. Yıllardır iki işletmeci arasında yaşanan bir problem var. Konu yıllardır mahkemede. Dün Savarona’da kalan bir “turist” aradı. Keyfi olarak elektriklerin kesildiğini söyledi ve bir iddiada bulundu, tüm çalışanlar kaçak diye. Aylardır orada kaldığını söyleyen “turist” kimse buraya karışamıyor diye de sitem iletti. Bizden iletmesi...

Günün Sözü

1c09.jpg

"Her kim ki teröre açık ve gizli destek veriyorsa, her kim ki terörü kolluyorsa, kim ki teröre müsamaha gösteriyor, terörün kanlı yüzünü örtmek, terör örgütünün saldırılarını görmezden gelmek gibi bir gafletin içinde bulunuyorsa, tamamı bilsinler ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin nefesi her daim enselerinde olacaktır"
Türkiye Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN

BİZİM TEMEL
Türkiye’de analar ağlarken bizim gülecek halimiz yok. Bu günlük bu köşe kapalı, AP...

Günün Fotoğrafı
1c0j.jpg

Son düzenleme: