......T, CİA..PKK İlişkisi ve Vatansever Gazetecilik

Miktat ALGÜL

Onursal Üye
………T,CIA..PKK İlişkisi ve Vatansever Gazetecilik

Miktat Algül/Gazeteci-Yazar
Kuşkular. Kafalarda oluşan soru işaretleri, meraklarla başladı.
İnsanoğlu ilk sosyalleştiği dönemde hep sordu, hep merak etti. Bu günkü modern dünya bunun sonucunda doğdu.
Tarihse sürece baktığımızda da meraklı soran insanlarında tarih sahnesinde hep kötü muamele gördüğünü, yok edildiğini de görmekteyiz.
Demek ki yaşadığımız dünyadaki kazanımlarımızı da o insanlara borçluyuz.
Çağımızın büyük sorusu bu.
Kuşku.
Ama hangi ve neye yönelik kuşku.
Bende bunu kendi tahlillerimle cevaplamaya çalışacağım. Doğu Polat isimli birinin bana gelen bir dönem mailleri kafamda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Doğu Polat gerçek bir isim mi? Yoksa bir kod admı? Bilemiyorum. Ama çok çarpıcı ifadeler kullanmıştı bana gönderdiği yazıda.
Yazıyı irdeleyelim.

İstihbarat görevlilerinin PKK ile ilişkisi çok eskilere dayanmaktadır .Hatta kimilerine göre Abdullah Öcalan'ın 24 Mayıs 1978'de evlendiği karısı Kesire Yıldırım'ın ….T'le bağlantılı olduğu biliniyor. Uğur Mumcu bu konu hakkında bir kitap dahi yayınlamıştı. 80'lerin sonuna geldiğimiz de PKK ..T ilişkisi daha çok artmış. Gazetecilerin Öcalan'ı ziyareti sıradanlaşmıştı. Oysaki gazetecilerin gidebildiği yere …T gidemiyor, PKK'yı itirafçıları ile yakın markaja alıyordu sadece. Hatta bu itirafçılar …….T içerisinde bayağı yükseliyor. Öyle ki PKK ile alakası olmayan köylere baskın yapıp halkı kurşuna dizdirmekteydi itirafçıları aracılığıyla. Amaç. Halkta PKK'ya karşı nefret uyandırmak. Aynen 11 Eylül saldırılarında Amerikan’ın Ortadoğu ülkelerine giriştiği psikolojik harp gibi.
90'larda …….T, PKK ilişkisi iyice ortaya çıktı 2000'E Doğrusu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Doğu Perinçek, Öcalan ile röportaj yapmış ve resimler çekmişti. Bu resimleri dergisinde yayınladı ancak çekilen fotoğraflar dışında başka fotoğraflarda PKK aracılığıyla ……..T'e verilmiş ………..T'te bunu bütün bası organlarına servis görevini üstlenmişti. Yani ortada yine PKK, …………….T ortaklığı var.

PKK'nın uyuşturucu ticaretinden büyük vurgun yapmaktadır. Köprü niteliğinde olan Türkiye'de geçişleri PKK sağlarken bu kolaylığı verende ………T-CİA idi. Halende bu birliktelik devam etmekte örgüt bu yolda Avrupa'da bile teçhizatını sürdürmekte. Orgeneral Eşref Bitlis suikastında CİA -….T-PKK iş birliği patlak vermişti. PKK'ya helikopterlerle atılan yardım paketlerini ortaya çıkaran ve bölge halkı ile iyi anlaşma sağlayan Bitlis Paşa bu iş birliği ile ortadan kaldırıldı.

PKK, …………T ilişkisi bugünde devam etmektedir.
En son Dağlıca ve Diyarbakır patlamalarında ortaya çıktı. Dağlıca da askerlerin rehin alınması görüntüleri tüm basın-yayın organlarına PKK tarafından verilen görüntüler, …………T aracılığıyla yine servis edildi. Diyarbakır'daki patlamalarda da bombacıya ait dağdaki resimlerinin çarşaf çarşaf ortaya çıkması yine aynı durum. Hatta DTP milletvekilinin dağda çekilmiş resimleri diye basına servis edilen ve yine aynı partinin milletvekilinden birinin kocasının PKK'lı olduğunu resimleri ile servis eden de yine PKK ve …………T işbirliği neticesindedir.

Bu ülkede CİA-………….T-PKK iş birliği her güzergahta devam etmektedir.
Biliyorum.
Şuan bilgisayarım kontrol altında. Meçhul kişiler tarafından da takip edilmekteyim.Belki imhaya gidecek bir süreç içinde de olabilirim.Ben bir vatansever gazeteci olarak da yazmak benim namus borcum.
Geçmişte de yaşadığım bir olay vardı.
Sevgi arkadaşım Meriç Tumluer’le görüşmüş,bana Atatürk’ün gizli vasiyetini anlatmıştı.İlk kez duyduğum bu vasiyetin olduğunu kamuoyu bilmeli düşüncesiyle yazmaya karar verdim.Yazımı bitirdim.Tam dizgiye vereceğimiz gün Mersindeki gazete ofisime genç yakışıklı kişiler geldi ve o yazıyı yayınlamamam konusunda uyardılar.
Kimsiniz dediğimde………..t elemanıyız dediler.
Bana ne kadar vatansever olduğum konusunda da övgüleri sıraladılar durdular.Manşette yayınlayamadığımız vasiyeti o sayıda köşe yazımda verdim.
Çünkü ben gazeteciydim.
Kamu adına kamuoyunu haberdar etmekti görevim.
Her şeyden öncede ben bir vatanseverim.