TAK'ıldı...

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
TAK'ıldı...

Bugün ülkeye gelecek olan Türkiye AB Bakanı Eğemen Bağış’ın ismini dün TAK yanlış sms olarak geçti abonelerine. Bağış’ın yerine Türkiye Başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın adı yazıldı gönderilen sms’lere. Neyse ki hata çabuk fark edildi ve “düzeltme” mesajı ile olay kapatıldı.

Güler’in damı akıtıyor?

Dün meclis özel kalem müdürü, dostum kardeşim dediğim Gökhan Güler’in makamına uğradım. Gökhan’ın koltuğunun tam üstünde dam su toplamış. Daha yağmurlar yağmadı, sadece biraz çiseledi ve dam şişti, yarın geçen seneki gibi kuvvetli yağmur alırsak valla o dam bizim Gökhan’ın başına iner. Bizden söylemesi..

Altıner mutlu sona ulaştı mı?

2,5 yıllık UBP iktidarı döneminde en çok bakanlık kapısı gezen herhalde gazeteci arkadaşımız Gökhan Altıner’dir. Başbakanlık dâhil tüm bakanlıklara danışman olmak için girişimler yapan Gökhan Altıner en sonunda muradına erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına danışman olarak söz alan Altıner 2,5 yıllık emeğinin sonucunu çok yakında alacak. Arkadaşımıza “hayırlı” olsun diyoruz.

Şarbonlu davetiye…

Kanal T’nin baş kameramanı Hasan Yağız 3 Ekim günü Dış Basın Birliğinde düzenlenecek düğün töreni ile Sidar hanımla dünya evine girmeye hazırlanıyor. Sağ olsun beni de düşünmüş ve bir davetiye bırakmış! Ama davetiyenin içinden “ŞARBON” çıkabilir diye bir türlü açamadım. Çünkü bizim Hasan’ın şarbon’a karşı özel bir ilgisi vardır. Başka dostlardan öğrendim düğün tarihin ve yerini, davetiyeyi de içini açmadan ortalıktan kaldırdım. Hasancığıma düğün hediyesini de şimdiden şöyleyim” bir kutu şarbon”

Çiğdem moralsiz

Kanal T’den başlamışken devam edelim. Pazartesi günleri Çiğdem Aydın meclis koridorlarını dolaşıyor. Ve çok güzel röportajlar yapıyor. Dün Çiğdem’i yine meclis koridorlarında dolaşırken gördüm, ama her zamanki neşesi dün yoktu. Neye canının sıkıldığını anlayamadım ama biz Çiğdem’i hep gülerken görmeye alıştık.

Kırmızı pantolonlu "Çetereisi"

Cumhuryet Meclisinin en renkli takipçisi hiç kuşkusuz yıllardır meclis muhabirliği yapan Dilek ÇETEREİSİ’dir. Hem tüm meclis içinde yaşanan sıcak tartışmaları takip eder hem de ara sıra koridorları yoklar. Dün Dilek kırmızı pantolonu ile yine meclisteydi. “Yakıyorsun buraları” dedirttirdi.

Sefa’ya teklif mi var?

S
tar Kıbrıs Yayın Yönetmeni Sefa Karahasan'ın bu aralar yazdığınız etkili yazılar gündem belirliyor. Bu yazılar nedeniyle Sefa Karahasan'a da ilgi artmış gibi. Önceki akşam bir yerde yenilen yemekte ülkenin en çok ilgi alan yazarlarından olduğu konuşuldu. Karahasan Girne'de ama Lefkoşa'ya da geri dönerse bizim için sürpriz olmaz. Saray önünde de sık sık tavla attığımız Sefa Karahasan’ı da en kısa sürede tavlada karşımızda görmek isteriz.

Gönyeli’de 10 gündür su yok!

Gönyeli’de yaklaşık 10 gündür su akmıyor musluklardan. Çünkü Ahmet Benli belediyenin su kuyularına başkasına verdi ve şuan Gönyeli’yi besleyen su kuyuları da yetersiz kaldı. Benli çare olarak Dikmen’de su kuyusu arıyormuş. Hâlbuki elinin altındaki su kuyularını zamanında kullanmasını bilseydi şimdi kimsecikler kendisine bir şey demeyecekti. Ama 10 gündür akmayan sular yüzünden Ahmet Benli Gönyeli’de kahveye çıkamaz oldu. Neyse ki dün sular geldi. Bu iş biraz daha uzasaydı ahali belediyeyi basacaktı.

GÜNÜN SÖZÜ
Kasaba muhtaç olacaksam, kendim keser yerim daha iyi.
Turgay Deniz

BİZİM TEMEL

Temel ve dursun yaz tatillerinde Antarktika'ya gitmeye karar vermişler. Uzun bir yolculuktan sonra buzlar diyarına varmışlar. Bir rehber bulamadıklarından kendileri gezmişler uzun buz ovalarını. ertesi sabah bir rehberle anlaşarak kıtanın en güzel yerlerini rehber eşliğinde gezip merak ettiklerini soruyorlarmış. Bir ara Temel rehbere seslenerek

- " Pardon burada hiç beyaz kadın var mı ? " diye sormuş,

- Rehber "Tabiî ki var, buradaki kadınların yüzde doksanı beyazdır" demiş.

- "Peki siyah kadın var mi?"

- "Eh bir kaç tane var bu civarda"

- "Pekİ siyah beyaz kadın var mı" rehber son derece şaşkın bir şekilde

- "Tabiî ki hayır ben hiçbir yerde rastlamadım böyle kadına" Cevaptan hiç de hoşnut kalmayan Temel Dursun'a dönerek

- " Ula dursun yoksa dün akşamkiler penguen miydi?????".

GÜNÜN FOTOĞRAFI
9646.jpg