Tatar, Adem'i Yalanladı

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
TATAR, ÂDEM’İ YALANLADI

Önceki gün meclis kürsüsünde konuşan Sonay Adem son yapılan istihdamlarla ilgili söylediği sözü dün Kanal T’de Hakan Yıldırım’a bir kez daha aktardı. Âdem, “UBP hükümete geldiği günden beri 7 binden fazla kişiyi istihdam etti”

Konuyu dün Maliye Bakanı Ersin Tatar ile görüştüm. UBP iktidarı döneminde kaç kişinin işe alındığını sordum. Bakan Tatar Güvenlik Kuvvetlerine alınan uzman askerler ve sivil işçiler dâhil, devlette bine yakın kişinin istihdam edildiğini söyledi. Polis, doktor, hemşire, öğretmen, uzman asker dâhil topu topuna BİN kişi.

Sonay Âdem Kanal T’deki program sırasında mecliste söylediği;

“Hangi CTP’li işten çıktıysa yerine bir UBP’li alındı. Zamanı gelince gereği yapılacak”
sözüne de açıklık getirmedi.

Ertuğruloğlu ne yapıyor?

Güven Partisi (DGP) başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun ne yapmak istediğini yada ne yaptığını hala anlamış değiliz. Geçtiğimiz hafta sonu Karadeniz Kültür Derneğinin organize ettiği Alevkayası Yayla şenliğine katılmaya Ertuğruloğlu, diğer konularda da pasif kalmayı tercih ediyor. Ne bir yere gidiyor ne birileri de ona! Oysa bu memlekette siyaset sokakta yapılıyor. Gezmeyen siyasetçiye halk oy vermiyor. Düğünlere, cenazelere, hele hele sivil toplum örgütlerinin etkinliklerine gitmezseniz işiniz çok zor. DGP olarak Tahsin Ertuğruloğlu ortalıkta yok, valla merak ediyorum, Tahsin Başkan ne yapıyor diye.

Akça horon tepti.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, hafta sonu Alevkayası yayla şenliğinde bol bol horon çekti. Horon oyununu iyi oynadığı gözlenen Akça’nın bakalım daha başka hangi oyunlarda yeteneği var? Mesela zeybek ya da testi oyununu da aynı şekilde oynayabiliyor mu? Bu konuda izlemeye aldık kendisini.

Tahiroğlu “sözlerimin arkasındayım”

Geçtiğimiz günlerde bu köşeden İş adamı Ata Tahiroğlu’nu bir misafirin ardından söylediği sözler nedeni ile uyarmıştık. Sağ olsun duyarlılık gösterdi ve hemen aradı. Köşemiz dolu olduğundan birkaç gündür cevabını yayınlayamadık, kendisinden özür dileriz. Kısmet bu güneymiş. Ata Tahiroğlu, gelen misafir’e uygulanan güvenlik önlemeleri konusunda “bizde başbakan, cumhurbaşkanı bile böyle korunmuyor” dedi. Haklı olmasına haklıda gelen geldiği yerde nasıl korunuyor bir baksana güzel abim. Neyse sen canını sıkma, biz senin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Aramıza kara kediler giremez.

Özgürgün Lefke tepelerinde

Bir süre önce Lefke’ye taşınan Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, akşamüstleri Lefke tepelerinde koşuyormuş. Özgürgün’ü karşısında gören bölge halkı oldukça şaşkın. Eskiden akşam oldu mu Özgürgün’ü Atatürk stadında görürdük, şimdi Lefke’nin tepelerinde göreceğiz.

Pınar-Çınar AŞ.

İçişleri Bakanlığı danışmanı Nazmi Pınar ile Lefkoşa Belediyesi Meclis üyesi Ali Çınar arasından su sızmıyor. Belediye seçimlerinde başlayan dostlukları her geçen gün biraz daha ileriye gidiyor. Öyle ki her gün neredeyse birlikteler. Dünde birlikte bir otelde yemekteydi, bu ikili. Yakında kokusu çıkar, biz takipteyiz.

Balalan’da petrol varmış!

Haberdar Gazetesi yazdı, Balalan’da petrol varmış diye! Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner yaşadı desenize! Balalanlı olan Hamza Ersan Saner artık petrol kuyularından bir tanesini de kendi bahçesine kazdırır. Eski yüksek mahkeme başkanı Taner ERGİNEL’de Balalanlı. Bakalım o bu petrol işine ne diyecek. Balalan’da geniş arazi olanları yakın takibe aldım bile…

GÜNÜN SÖZÜ

Hangi CTP’li işten çıktıysa yerine bir UBP’li alındı. Zamanı gelince gereği yapılacak!

Sonay Âdem CTP Gazimağusa Milletvekili

BİZİM TEMEL

Temel Amerika'da trafik polisidir. Bisikletle yol trafiğini ihlal eden bir papazı durdurur: - "Dur, ceza yazacağım."
—Ceza mı? Yazamazsın." –
"Haçan nedenmiş o?" Papaz gülerek cevap vermiş: - "Benim sağ kolumda İsa, sol kolumda Meryem var." Temel hemen atılarak: - "Uy da, yazacuğum. Bisiklete üç kişi bineysun!.."

Günün Fotografı
11146.jpg