Terbiyesizler !

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com
TERBİYESİZLER !

Sendika ağaları terbiyesizliklerini doruğa çıkaran son hareketlerinde KKTC meclisinde halkın temsilcilerine, K….nı dönmüşler. (bir bayan olarak o kelimeyi kullanmak istemedim). Ben sırtlarını dönmüşler diyeyim siz anlayın!

Evet, işleri güçleri KKTC içinde düzeni bozmak olan bu terbiyesizler. Sırtlarını dönerek, protesto ettikleri yerin Milletin Meclisi olduğunu biliyorlar ve bunu bildikleri halde bu hareketi yapıyorlarsa, halka da sırtlarını dönmüş oluyorlar. Üstelik bunu da o sırtlarını döndükleri halkın hakkını savundukları için yaptıklarını söylüyorlar.

Onlardan gelecek hayır Allah’tan gelsin. Kendileri gece gündüz hayatlarını yaşayan bu insanlar, Soroz vakfının parasıyla köşe dönen bu insanlar, kural tanımaz, yasa bilmez, devlete saygıyı unutup paraya saygı duyan bu insanlardan vatana millete nasıl bir hayır beklenir.

Çok yazık yurdumun insanlarına ki bazı vatandaşlarımız da bunların kuyruğuna takılıp, haklarının arandığını sanarak destekçi oluyorlar. Bu benim sanım. Belki de o vatandaşlar da sendika ağaları gibi KKTC’de düzeni bozmaya çalışıyorlar. Çünkü aldatılmak o kadar da kolay değil, gerçekten inanmışlar için. Eğer onlar aldatılıyorsa, ya KKTC davasına gerçekten inanmıyorlar, ya da şahsi çıkarları her türlü milli duygudan daha üstün gelmektedir.

O destekçi vatandaşlar bu yapılanı tasvip ediyorlar mı? Milletin temsilcilerine, sırt dönülmesini hoş görüyorlar mı? Bu saygısızlığın Hükümetimize ve doğrudan vatandaşımıza yapıldığını düşünmüyorlar mı? İnsan hakları savunuculuğu yapan o sendika ağalarının yaptığı bu utanmazlığın, insana saygısızlık olduğunu bilmiyorlar mı?

İngilizlerin meşhur hareketi dir bu K.. dönmek. İster istemez onu hatırladım. İstanbul’da oynanan bir maç sonrasında bindiği otobüsün penceresinden Türk milletine çıplak k..nı gösteren İngiliz’i hatırladım , tabi bir farkla! O çıplaktı, bizimkiler ise giyimli!

İşte o sendika ağalarını destekleyenler, yanlarında olanlar bunları da düşünsünler. Protestoları bile Türk’ün asaletine yakışmayan, insan onuru ve gururundan bir haber olan bu kişiler o denli kukla haline dönmüşler ki AB’nin elinde, protestoları bile AB standardında. Edep, ahlak hak getire. Tüm bunları bile bile onların destekçilerine de kandırılmışlar denmesini de ben kendi kendimizi kandırmak olarak görüyorum.

Olamaz böyle bir ahlaksızlık. Millet Meclisinin içinde bu ahlaksızlığı haklı gösterecek hiçbir gerekçe olamaz. Kaldı ki zaten o sendika ağalarının haklı gerekçeleri de yok ellerinde.

Özelleştirmeyi ve hükümetin uyguladığı ekonomik tedbirleri protesto eden bu terbiyesizlerin hangisi bu protesto ettiği hükümetin ve o hükümetin temsil ettiği KKTC devletinin nimetlerinden faydalanmıyor acaba. Gerçek hak arayıcılar, gündüz meydanlarda mecliste huzuru bozup, akşamları da kumarhanelerde, eğlence yerlerinde, milyon dolarlık villalar da günlerini gün etmezler.

O destekçi halkımız, şu sözü de hatırlasın. “Tok açın halinden anlamaz” bu hükümetler içinde geçerlidir. Fakat bir milletin tümünün tok olabilmesi için de bazı fedakarlıklar yapılması gerekiyorsa, bunu da tüm vatandaşın katkı koyması kaçınılmazdır. Sendika başkanları tüm haklarını sonuna dek kullanıyorsa, bir eli yağda, bir eli balda yaşıyorsa, üyelerinin halinden ne kadar anlar. Onun anladığı ancak kendisine AB ve Soroz vakfı tarafından verilen görevlerin yerine getirilmesi kadardır. Bunu da son yaptıkları terbiyesizlikle çok güzel başardıklarını gösterdiler. Onlara ve destekçilerine yazıklar olsun! KKTC’den aldıkları maaşlar da haram olsun!

Ayla Berkin
2.07.2011