Tsk Dini'ni En İyi Bilendir

Fevzi Moray

New member

TSK DİNİ'İNİ EN İYİ BİLENDİR. Fevzi MORAY

TSK. DİN’İNİ EY İYİ BİLENDİR.

Şu sıralar her geçen gün kartopu gibi büyüyen duyarlı insanlardan o kadar kayda değer iletiler alıyorum ki, siz habere susayan değerli dostlarımla paylaşmazsam inanın kahrolurum.. O nedenledir ki, bu gün ileti adresime düşen son derece önemsediğim bir asker yorumunu sizlerin bilgisine sunmaktan duyacağım mutluluğu kelimelerle anlatamam inanın.

Malumunuz olduğu üzere Din’imiz , her dönemde olduğu gibi yirmi birinci yüz yılda da artan yoğunlukla istismar edilmektedir. Doğru bilgileri bizlere ulaştıracak akil insanların baskı altında tutulması ve bertaraf edilmesi nedeniyle tertemiz belleklerimiz, üzülerek belirtmeliyim ki, Din’imizi istismar edenlerin hücumuna uğramıştır.

Bu düşünceden hareketle hassas bir dönemden geçildiği bilinmeli ve akılcı mücadele yapılması gereken bir Türkiye’de yaşadığımızı da unutulmamalıdır.
Bilinçli olarak Eğitim Sisteminin üzerine çöreklenen kara bulutlar , en yıkıcı etkisini kapalı kutu olarak kalması zorlanan Kuran’ı Kerim üzerinde yapmaktadır. Bu sayede yalan yanlış bilgilerin esiri olan bir toplum yaratılmıştır. O nedenle diyorum ki gerçeklerin bilinmesinin istenmediği bir Türkiye’de yaşatıldığımızı anlamalıyız ve yapılan çirkinlikleri , sapkınlıkları da unutmamalıyız..

Şimdi esas konuya geçebiliriz..

Vakit gazetesi ve onun internet sitesinde “TSK ve Din’i Ağırlıklı Eğitim” konusu bir süredir kafa karıştırıcı bilgilerle halkın beynine şırınga edilmektedir.

TSK’ i yıpratmaya matuf haksız hitamları dikkatle değerlendiren ve bu minvalde yorum yapan Emekli Tuğgeneral Hikmet Yavaş'ın dile getirdiği gerçeklere ve olan çelişkilere özel dikkat derim..
Medya üzerinde yapılan baskıyla Sayın Savaş’ın dile getirdiklerini çok az kişinin bildiğini üzülerek belirtmek isterim. Silah arkadaşımın Kuran’ı Kerimden bire bir örnekler vererek yaptığı yorumun yayınlanmaması son derece manidar ve üzüntü vericidir...Hem de anılan gazetede konuyu işleyenlerin, “konuyla ilgili düşüncelerinizi gönderin yayınlayalım diye çağrıda bulunmasına rağmen…”

Sevgili dostlarım ve mukaddes peygamber ocağının havasını teneffüs etmiş , ondan ilham alarak kutsal ocakta özveriyle görev yapan kahraman silah arkadaşlarım, bilgi kirliliğiyle dolu yazı dizisinin işlenen tehlikeli ana başlıklarını Emekli Tuğgeneral Hikmet Yavaş'ın yorumunun içinde bulacaksınız.. Gerçeklerin anlatıldığı yorumu dikkatle ve altını çizerek okuyacağınıza ve Türk halkıyla paylaşacağınıza yürekten inanıyorum.. Her zaman söylediğim gibi yılmadan bu engelleri de aşacağımıza inancım tamdır..

En derin sevgi ve saygılarımla.

Fevzi MORAY

E.P.KD.ALBAY

www.kibris1974.com

www.volkan gazetesi.net

http://morayfevzi.blogspot.com/