Türk ordusunun Filistinden ayrılışının hikayesi

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Türk ordusunun Filistinden ayrılışının hikayesi

fil-44.jpg

fil-45.jpg

fil-46.jpg

fil-47.jpg

fil-48.jpg

fil-50.jpg

fil-51.jpg

fil-49.jpg

fil-52.jpg

fil-54.jpg

fil-53.jpg

fil-56.jpg

fil-57.jpg

fil-58.jpg

fil-59.jpg

fil-60.jpg

fil-61.jpg

fil-62.jpg

fil-63.jpg

fil-64.jpg

fil-65.jpg

fil-66.jpg

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Türk ordusunun Filistinden ayrılışının hikayesi

Yavuz Sultan Selim kendisini Hicaz’ın dolayısı ile Peygamberin ve Allahın hizmetkarı sayıyordu. Türkler Arabistan coğrafyasına barış ve adalet getirdiler. Ancak 1, Dünya Savaşı esnasında Arabistan yarımadasında yaşananlar “Türk milletini arkadan vurmalar” unutulacak gibi değildi. Yemen’de, Hicaz’da, Kanal harekatında, Filistin’de ve Suriye’de Türk ordusu ihanetler çemberinde arkadan vuruldu. Fatura Anadolu insanına çıktı. 1871 yılında Yemen bölgesinde çıkan isyanları bastırmak üzere o bölgeye 1919’a kadar gönderilen Türk askeri sayısı 1.5 milyon civarında. Osmanlı Arşivinde yapılan araştırmalarda 400.000’i aşkın askerimizin hayatını kaybettiği bilgilerine ulaşıldı.
Türk ordusunun 1915 ve sonrası Filistin cephesinden ayrılışı ile ilgili savaş fotoğrafları çekildi. İngiliz casuslar vasıtası ile kart baskıları yapıldı. İngilizce alt yazıları yerleştirildi. İngiliz istihbarat Arşivinde bulunan fotoğrafları ABD’nin CİA örgütü aldı ve Amerikan Ordusunun moral bilgi kaynağı olması için “Askeri fotoğraflar.net” (military photos.net) internet sitesinde yayınlandı. ABD’li askerlerin sedece görüş kaynağı olarak değerlendirilen fotoğraflar, sizim dedelerimizin hayat hitayesinden kayda alınan anlar idi.

Senelerdir Osmanlının suyunu içip ekmeğini yiyen daha sonra ise yediği kabı pisleten bu ırkın mensuplarına var olan hakkımızı helal etmiyorum. Müslümanlığı sahiplenen bu ırkın kalleşlikleri hala devam etmekte. Lübnan, S. arabistan,Irak, Suriye gibi devletler hala pkk ya yardım etmekten çekinmiyorlar. Allaha havale ediyorum onları. Bir gün yüzyüze hesaplaşmak dileğiyle...