Türkiye Hümanist Partisi

Fatih Deste

New member
Türkiye Hümanist Partisi adıyla yeni bir siyasi parti kuruldu.

Marmaris'teki bir otelde basın toplantısı düzenleyen Türkiye Hümanist Partisi Genel Başkanı Mustafa Kemal Karakoç, partilerinin kısa adının THP, ambleminin ise dünya üzerinde halay çeken 5 kişi olduğunu söyledi.

Partilerini 11 Haziran 2009 tarihinde kurduklarını belirten Karakoç, “İnsanlığın partisi Türkiye Hümanist Partisini kurmuş bulunuyoruz. Öğrendiğimize göre işler durumda olan 62'nci partiymişiz. 'Bu kadar parti çok, kısıtlama getirilmeli' diyenler çıkabilir. Hayır, özgürlük esastır. İsteyen herkes özgürce parti kurabilmelidir. Bunların ayıklanması ise yasaklarla belirli güçlerle değil, seçimlerle halkların özgür iradesine bırakmak gerekir” dedi.

Karakoç, bir yandan üye sayılarını arttırarak örgütlenirken bir yandan da sağ-sol ayrışmasının karşısında olan tüm partilerle kayıtsız şartsız birleşerek büyüyeceklerini ifade etti.

THP Genel Başkanı Mustafa Kemal Karakoç, şunları kaydetti:

“Türkiye ve dünyada politika tıkanmış, politikacılar dünyayı ve ülkelerini yönetememekte, sorunlara çözüm bulamamakta, kendi ayrımcı politikalarını yaşama geçirmeye çalışmaktadır. Bu durumda yeni bir ideolojiye, yeni bir partiye gereksinim duyulmuştur. İnsanoğlunun elindeki en büyük değer, sağcı-solcu olması ya da sınıfsal konumu değil, insanlığıdır. İşte çözüm burada saklıdır. Çözüm, dünyamızın ve cennet yurdumuzun tüm sorunlarına her türlü ayrımcılıktan uzak, bağımsız, yansız olarak insanlığın gözüyle bakabilmekle olasıdır.”
Marmaris 4. Noteri olduğu öğrenilen Karakoç, basın toplantısında parti programı hakkında da bilgi verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Benim Yorumum

Türkiye'de "Türk - Kürt kardeştir" masallarını anlatanlara bir yenisi daha eklenmiştir diye düşünüyorum.

Her konuya hümanist yaklaştığımız için; Türkiye Cumhuriyeti köpeklerin bile güleceği hâle kadar düşmüştür.

Her konuya hümanist yaklaştığımız için; bölücü Kürt terör örgütü PKK'nın köpeklerini (terörist insan değildir, olamaz) öldürünce "katliam", o köpekler benim askerimi şehit edince "insan hakları" ve "özgürlük" oluyor.

Her konuya hümanist yaklaştığımız için; bugün Türk Soykırımı, "Ermeni Soykırımı" diye bilinmektedir ve Ermenilere değil, Türk Milleti'ne soykırım yapıldığı belgelerle bin defa ispatlanmıştır.

Son çıkan "Lazistan" konusu da mâlumunuzdur.

Sonuç olarak; Türkiye Hümanist Partisi'nin bölücü Kürt terör örgütü PKK'ya ve Türkiye Cumhuriyeti topraklarında gözü olanlara hayırlı olsun diyorum.

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Cevap: Türkiye Hümanist Partisi

Humanist yabancı bir kelime, En güzel Türkçe kelime olan TÜRKİYE'nin yanına hiç yakışmamış. İş baştan kötü niyetli bence.

Fatih Deste

New member

Hani biz dağdaki o insan olmayan teröristleri katlediyoruz ya(!!!), işte bunların insancıllıkları onlaradır.

Sonu "ist" ile biten her görüşten nefret ediyorum. Faşist, komünist, sosyalist, hümanist, feminist vs...

Çünkü sonu "ist" ile biten her görüş, Türk Milleti'ne ve Türk Kültürü'ne tarihten günümüze dek yarar değil, zarar vermiştir ve bu zararın hesabı yoktur.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Ben hümanist değilim adam olup öyle gelsinler.TTK

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Hümanist olanları gördük zamanında. Ülkeyi bölmek istiyorsan hümanist olmak gerekir. Solcusu,sağcısı, kürt, türk hepsi birdir!!! Güldürmeyin beni... Zaman milliyetçilik zamanı!