Vakfın Gayesi

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Vakfın Gayesi

01 Ocak 2000 tarihinden itibaren faaliyetine başlayan TSK Dayanışma Vakfı'nın Gayesi; Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli subay, astsubay, sivil memur, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmette bulundukları süre içinde; yıllık katkı paylarını yardım yapılmasını gerektiren risklerden biri gerçekleşmeden önce ve olayın gerçekleştiği katkı payı dönemi içinde ödemek koşulu ile dayanışmaya katılanlardan vefat edenlerin eş, çocuk, ana ve babaları ile malul olanların kendilerine sosyal ve ekonomik destek sağlamaktır. Silahlı Kuvvetlerden ayrıldığında Sosyal Güvenlik Kurumunun kapsamı dışında kalan personel öncelikli olmak üzere yukarıda belirtilen statüdeki personele değişik oranlarda yardım yapılır.

Ayrı, Türk Silahlı Kuvvetlerinde halen görevde olanlara Vakfın imkânları ve ekonomik durumuna bağlı olarak hukuki destek sağlamak ve/veya doğal afetler nedeniyle maddi ve manevi zarar görmeleri halinde destek olmak maksadıyla maddi yardım yapılabilir. Yapılacak yardımların miktar, usul ve esasları Mütevelli Heyetince kabul edilecek Yönetmelikle belirlenir.

http://www.tskdv.org.tr/tskdv.php?id=2502