VARAN BİR: 366 Kişi İşten Atılıyor!

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
VARAN BİR: 366 Kişi İşten Atılıyor!

Liste hazır, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun elinde. Kamuya kurultay dönemi dâhil olmak üzere öncesinden de alınan 366 kişi yılbaşı itibari ile işten atılacak!

Bakanlık bakanlık, daire daire gezildi, özel ekip tarafından tek tek isimler belirlendi ve tam 366 kişinin adı bir listede toplandı. Sonuçta 1 Ocak 2014 günü işsizler ordusuna 366 kişi eklenecek.

Peki, işten çıkarılanlar yerine ne olacak? Ona geçmeden söyleyelim 2014 yılında emekliye çıkacak personelin yerine 250 kişi işe alınacak.

Malum şuan mecliste bütçe görüşmeleri var. Ve 2014 bütçesi geçen yıla göre %9 oranında daha fazla. Bu ne anlama geliyor, bütçede 366 kişinin maaşı yansıtılmış durumda.

2014 yerel seçimlerin ve peşine de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı yıl. Kamuya 2014 yılında 616 kişi alınacak. Yani bozulan ekonomiyi düzeltmek adına kimse işten çıkarılmıyor. Sadece yeni istihdamların önü açılmak için zemin hazırlanıyor…

Yarın bu köşede listeyi sizlerle paylaşacağım. Kimler atılıyor kimler atılmıyor herkes öğrensin. Ama benim beklentim benden önce hükümetin yani sayın başbakanın bunu çıkıp cesurca açıklamasıdır…

VARAN İKİ: İğden ipliğe zamlar geliyor…

Dün elektrik zammını hükümet açıkladı. Ancak sadece elektriğe zam değil iğden ipliğe her şeye zam geliyor. Bir anda hayat pahalılığı yüzde %80 üzerinde pahalılaşacak. Çok zor bir kış bizi bekliyor.

Dün zam haberinin duyulması ile birlikte sosyal medyada adete patlama yaşandı. Vatandaş öfkesini sosyal medya üzerinden gösterdi. Tepkiler çığ gibi büyüdü. İşte akşam saatlerinde yapılan bazı yorumlar….
Cengiz Ercag
lambasuyu ve fanoz devri yeniden hoş geldin, odun sobası merhaba sana da. ne güzel eski günlerdeki gibi. Televizyon yok, elektrik yok erken yat erken kalk. nüfus patlamasına hazır olun.. :))))
Sadık Gardiyanoğlu
Antika diye bir şey kalmadı.Nenemizin kömürlü ütüleri artık kullanımda.. Nostalji modasını bize yaşatan hükümetimize teşekkürler
Nihan Yücel
Artık erken erken yatmak lazım. Elektrik zammı yapıldı. Fazladan çalışan Televizyonlar, ışıklar, elektronik cihazlar, bilgisayarlar vs... ay başı bize yol su ve elektrik faturası olarak geri dönecektir. Bundan dolayı tekrarlıyorum erken yatmakta fayda var. Bu vazgeçilemeyen elektrik zammını yarın ( 13 Kasım 2013 Çarşamba) saat 16:00'da Gündemde Bugün'de El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer ile konuşacağız. Sizi de bekleriz. Sorunuz varsa onları da alalım, başkana sorarız.
Hasan D. Yıldırım
Kış geliyor... Tüpgaza zam... lambasuyuna zam... elektriğe zam...Odun alıp yaksan 1 van odun 400 lira... Beni pataniya ile ısıtmaya iten tüm zihniyete..... neyse.
Cemal Dağlıkoca
BU BİR SOYGUN VE ŞEREFSİZLİKTİR,
SANIRIM ŞAHİN BAKIŞLIYI ARAR OLACAĞIK...
Levent Özadam
Memlekette odun sobası da satılmıyor, ne yapsak acaba?
Devlete önerimdir, halka bedava odun ve kömür sobası dağıtsınlar. Ayrıca aile fertleri başına birer battaniye hediye edebilirler. Belki o zaman ayıplarının bir kısmı örtülebilir!!!
Utkan Altınkalem
Halkçı olup halka geçiren 1 parti var?
Yusuf Suiçmez
Elektriğe % 18 civarında zam yapılmış. Peki kurumu zarara uğratanlardan neden hesap sorulmuyor? Unutmayalım ki, yolsuzlukların faturasını halklar öder. Ama yolsuzluk yapan siyasileri de halk seçer.
Nevzat Özkunt
Bu mu yani? Bütün marifetiniz bu muydu? ZAM!!!! Kalibiniza yazik? Birakalim bu hükümetcilik oyunlarini artik, birakin işin asıl aktörü gelsin yönetsin bizi...cekilin gidin bu garagozluk sona ersin
Taycan Keleş
Hükümete Teşekkürler Ay Işığı ve Yıldızlar Bu Kadar Güzel Parıldamazdı Kaç Zamandır Abi Çokk İyi yaaaaaa !!! #birpartivar
Kemal Toka
Eve geldik çeyrana zam geldi diye su zembilini kapayalım badadezi firitözde deyil tavada yapalım mikro dalğayı hediye edelim diye birde baktık iştende atılacakmışık okudum tam anlamadım ama galibada atıldık dilerim böyle bişey yoktur gene ruma ingiltereye işlemeye muhtaç etmezler bizi eyer atıldıysakda bir an evel o TOMAcıgı ispariş edin gelsin
Gundogdu Ramazan
Bu elektirik zammi olabileceklerinde otesindedir, ne yapmaliyiz soylermisiniz ne yapmaliyiz?
Tügen Çelik
Elektriğe % 30 zam geldi diye üzülmeyin arkadaşlar. nasıl olsa kış kapıda, yağmurlar başlayınca elektrikler durmadan kesilecek. elektrik kullanamadığımız için, faturalarımız da fazla gelmeyecek
Mehmet Tosun
Elektriğeda zam.... Hade ctpciler çıkında savunun hükümetinizi.. Eleştirmek, lafazanlık etmek kolaydır... Ama hükümet etmek UBPnin işi..
Pinar Barut
100 puanlık vatandaşlık sorusu;
• elektriğe gelen %18'lik okkalı zam, kı….mızdan girecek ama neremizden çıkacak...??
Bilal Guleryuz
buradan herkesi sivil itaatsizliğe davet ediyorum bu devlete düşecek hiçbir ödemeyi yapmayalım ruhsat çıkarmayalım seyrüsefer çıkarmayalım vergi ödemeyelim sigorta yatırmayalım nedir be ama bu zamlar daha dün geldiler anamızı bellediler kimse kusura bakmasın hade naşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş yorgancı oynayamıyorsan bırak başkaları oynasın
Mehmet Özkardaş
Seçim öncesi , %5'lik zamlar karşısında hükümeti istifaya davet edenler ve eylemlerde en önde yer alanlar , bugün elektriğe %30'lara varan zam yaptılar. Bazı imtiyazlı otellerrden borcunu tahsil edemeyenler , ve yıllardır KIB TEK'e olan borçlarını ödemeyen devlet ve belediyeler " RESMİ İTAATSİZLİK " ( yasalara karşı... ) yaptığında bir şey yok ! Vatandaş , altından kalkamayacağı kadar zamlar karşısında " sivil itaatsizlik " yapınca , KIB - TEK'in özelleşmesine yardımcı olunurmuş...! Yapmayın Allah aşkına , bu halk ; kıb _tek özelleştirilmsin diye , EL -SEN'e koşulsuz destek verdi. Şimdi aynı şeyi EL _ SEN'den beklemek hakkı deği mi ? Bana göre ,
EL _ SEN ; svil itaatsizlik yapan halkın elektiriğini kesmeyerek destek olmalı ve dokunulamayan ayrıcalıklı kim varsa onları kesmelidir... Bu halk bu yükü çekemez. Sivil toplumun , sendikaların ve Halkın katılacağı , EL - SEN'in de destekleyeceği Sivil itaatsizlik en yi ve etkili eylemdir.
GÜNÜN SÖZÜ
“Dolayısı ile 250 KW saate gelen fiyat artışı yüzde 13.63 artış ile 19.2 TL olacaktır. Endüstri, Turizm, Ticaret ve Tarım sektöründe yapılan fiyat düzenleme 15 ile 18.42 seviyesinde olmuştur. Bu sektörlere 10 kuruşluk teşvik primi devam edecek. Konut tarifelerinin 250 KW ve üzerine sırası ile % 25 – %28.85 – %29.23 fiyat artışı öngörüldü. Amaç, elektrik tüketimi yapanları bir miktar azaltmaktır. Kıb-Tek bünyesinde yapılacak teknik müdahelelere orta vadede denge sağlanacaktır.
Gıda Tarım ve Enerji Önder Sennaroğlu

BİZİM TEMEL
Temel'in canı sevişmek istemiş. Karısı Fadime demiş ki:
-Bak Temel, Cemal sigarayı,Hasan da kumarı bıraktı sende bırak bunu.
10 gün sonra Fadime Temel'in yanına gidip demiş ki:
-Bil diye söylüyorum Cemal sigaraya, Hasan da kumara yeniden başladı.

GÜNÜN FOTOGRAFI
Elektriğe %40 zam gelmiş, bu kış soğuk geçecekmiş, CTP zamları ardı ardına bindirecekmiş...
Ben hazırım arkadaş...

uj4wn.jpg