Vefa Bir Semt Adı Mı ?

Alihan Pehlivan

Onursal Üye
Vefa Bir Semt Adı Mı ?

Vefa sadece İstanbul’da bir semt adı mıdır? Yâda sadece bir boza markası mı? Yoksa Vefa yozlaşmış siyaset dünyasında üç beş kişinin taşıdığı altın bir kalp midir? İki gündür tüm baskılara rağmen iki bürokrat “Vefa” adına direniyor. Her türlü baskı yapılmasına karşın direniyorlar. Çünkü bu iki bürokrat çoğu kimsenin yitirdiği vicdana sahipler ve onlar için Vefa sadece bir semt adı değil! Ya da bir boza markası. Onlar için dostluk kardeşlik her şeyin üstünde. Oysa ben ne adamlar gördüm siyaset dünyasında, sırf şirin gözükmek için kendisine çamur atanları alkışlayan, ya da sırf şirin görünmek için tükürüğü bile yutanlar…neyse “vefa”nın bir semt yada iki kuruşluk bir boza olmadığını gösteren ağabeylerime yürekten alkış tutuyorum, bütün bu çirkinliklere rağmen...

Gizli Yemek

Eski iki bakan dün Başkent Lefkoşa’da bir yemekte buluştu ve uzun uzadıya konuştu. Yaklaşan bütçe öncesi gözler bu eski iki bakanın üstünde. Bahsettiğimiz eski bakanlar Türkay Tokel ve İlkay Kamil. Dün Baş başa özel bir yemekte buluştular. Tabii iki eski bakan yan yana olunca hemen siyaset kulisleri de hareketlendi.

Çavuşoğlu-Özadam Buluşması

İçişleri ve yerel yönetimler bakanı Nazım Çavuşoğlu’da dün gazeteci Levent Özadam’la özel bir yemekte bir araya geldi. Yaklaşan nüfus sayımı öncesi gözler içişleri bakanı Çavuşoğlu’nda. Bu arada 4 Aralık günü yapılacak olan nüfus sayımında sokağa çıkabilmek için onlarca kişi şu günlerde içişleri bakanlığının koridorlarından bir an olsun ayrılmıyor. Herkesin elinde bir mazeret dilekçesi ve illa ki 4 Aralık günü dışarı çıkmak istiyor. Ne diyelim sayın bakana Allah kolaylıklar versin.

Çuvalcıoğlu Lengeri Doldurdu

İşadamı Gürdal Çuvalcıoğlu işyerinin arkasındaki portakalları önceki gün topladı. Elindeki lengeri tıka basa dolduran Gürdal Bey bakalım portakalları sıkacak mı? Yoksa işyerine gelen önemli dostlarına mı ikram edecek? Bu arada Yenişehir UBP örgütünün bahçesindeki ekşileri de yolan Gürdal Bey aman örgüt başkanı Metin Bıçkıcıoğlu duymasın yoksa kapıya dayanır ekşilerimi isterim diye. Bu arada bende sus payımı isterim haberin olsun…

Töre Vadili Yollarında

UBP Lefkoşa milletvekili Zorlu Töre dün vadili yollarında idi. Vadili’de bir partilinin cenazesine giden Zorlu Töre “ben örgütlerimin emrindeyim” mesajını verdi ve sadece seçim bölgesi değil, UBP’lerin çağırdığı her yere gideceği mesajını verdi. Töre, geçen hafta TC Lefkoşa elçisini eleştiren TDP’li Emiralioğlu’nu da uyardı ve “kimse elcimizi tehdit edemez “dedi. Mecliste bekleyen af yasasının da biran önce geçmesi gerektiğini söyleyen Töre, Faiz mağdurları içinde sürecin hızlandırılmasını istedi.

Kadıoğlu Boş Durmuyor !

LTB as başkanı Özel Kadıoğlu belediyedeki mesaisinden arta kalan zamanlarda Göçmenköy’deki mekânında dinlenmeye çekiliyor. Özel yetiştirdiği kuşlar Kadıoğlu’nun sinirlerinin yumuşaması için en büyük yardımcı. Öyle bir ötüyor muş ki kuşlar Kadıoğlu 5 dakika da üstündeki tüm yorgunluğu ve stresi atıyormuş. Bu arada özel bahçesinde yetiştirdiği organik sebze ve yeşilliklerde ziyaretine gelen çok özel misafirler için her daim hazır tutuluyormuş.

Raif Hoca gene öfke

Ağabey Avcı Kardeşe Yemek Ismarladı...

ÖRP genel başkanı Turgay Avcı, iki gündür Lefkoşa’da çeşitli mekânlarda yemekli toplantılarda bulunuyor. Dün gene Avcı özel bir mekanda bir masa etrafında yemekte dostları ile buluştu. Avcı’nın köşemize konuk olmasının nedeni ise yemeğin ücretinin Turgay Avcı değil de başka bir Avcı’nın ödemesi. Evet, dün Turgay Avcı’nın ağabeyi Sait Avcı kardeşine yemek ısmarladı. Yemekte Mehmet Avcı yoktu, ama ağabey kardeş dayanışması için dün güzel bir örnek sergilediler.

GÜNÜN SÖZÜ

“Gerçek Nüfusumuzun Ortaya Çıkması Konusunda Vatandaşlarımızın Katkı Koymasını, Pazar Gün Yapılacak Nüfus Sayımına Gerekli Önemi Vermelerini Özellikle İstirham Ediyorum”
Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU

BİZİM TEMEL

"Sevgili oğlum Temel... Senin hızlı okuyamadığını bildiğim için mektubu yavaş yavaş yazıyorum...

Artık senin büyük şehre gittiğin sırada yaşadığımız evde yaşamıyoruz. Baban bir gazetede, "İnsanların başına genellikle evlerinin iki kilometre civarındaki bölgelerde kaza geldiğini" okumuş; o yüzden taşındık...

Sana yeni adresi veremiyorum, çünkü yeni evimizde bizden önce oturan hemşehrilerimiz, taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler...

Bu evde garip bir çamaşır makinesi var. Geçen gün içine dört gömlek koydum, çalıştırmak için duvardaki zinciri çektiğimden beri bir daha gömlekleri göremedim.

Geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. İlki üç gün, ikincisi ise dört gün sürdü...

Benden istediğin yeleği postaya verdim. Ancak, halan 'o koca düğmelerle paket çok ağır olur' deyince düğmeleri kopartıp yeleğin cebine koyduk. Orada bulabilirsin...

Not: Sana biraz da para gönderecektim, ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum...

Sevgiler... Annen"

Günün Fotoğrafı
vluz.jpg