Vİdeo İndİrme

hazaryalı

-Otağ Hanı-
GRAB PRO İLE İZLEDİĞİNİZ VİDEOYU KAYDETMEK

Herhangi bir sitede izlediğiniz video, müzik veya resmi Orbit Downloader programı ile kolayca bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Program hem ücretsiz hem de kullanımı çok kolay olan bir programdır.

İŞLEM SIRASI:

1. Önce Orbit Downloader programını Orbit Downloader. Com adresinden indirip kuruyorsunuz. Program kurulunca internet explorar sayfasında GrapPro adlı bir görev çubuğu ile Orbit Downloader Start arama sayfası yer alacak ve interneti her açtığınızda bu sayfa görünecektir.

grabpro1lg4.jpg

2. Bu görev çubuğunda yer alan Video arama tuşunu tıkladığınız zaman Ask.com arama penceresi açılır ve arama penceresinin üst kısmındaki simgelerden ne aratmak istediğiniz seçiyorsunuz. Ardından da arama penceresine ne aramak istiyorsanız onu yazıp aratıyorsunuz. (Ben; Video'yu seçip Barış Manço yazdım ve arattım.)

grabpro2dk4.jpg

3. Arama sonucunda Barış Manço’nun sayfası çıkacaktır.

grabpro3an2.jpg

4. Video düğmesinin yanında, içi sarı renkli ve değerleri sıfır olan üç değişik simge vardır.
İndirmek istediğiniz videoyu seçip çalıştırdığınız zaman bu simgelerin, sıfır olan değerleri en baştaki simgeden başlamak üzere sırası ile “1” olacaktır. Bu videonun indirildiğini göstermektedir.

grabpro4kz4.jpg

5. Sarı renkli kutucuğun içinde herhangi bir yere tıkladığınız zaman açılan pencerede; geriye doğru sayan bir sayaç Timeout ile Download it yazılarını göreceksiniz ve Download it yazısını tıklayıp videoyu indiriyorsunuz. Bu işlemi, sayaç sıfırlamadan önce yapmanız gerekiyor. Ayrıca; seçtiğiniz video’nun sonuna kadar beklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde indirme gerçekleşmiyor.

grabpro5bn7.jpg

6. İndirilmiş video’yu C:\ dizinin altında otomatik olarak açılmış bulunan downloads dosyasının içerisinden alıp istediğiniz dönüştürmeleri (convert) yapabilir ve izleyebilirsiniz. Timeout sayacının sağ üstündeki X işareti; indirmeyi iptal etmek veya o sayfadakileri silmek için kullanılan delete tuşudur.

grabpro6pa0.jpg

Son düzenleme:

Volkan

-Otağ Hanı-
emegine ve ilgine saglık abi çok teşekkürler .esen kal.

Volkan

-Otağ Hanı-
flv programı

orbiti kurduktan sonra benim gibi videoları açmakta zorlanırsanız size FLV programını tavsiye ederim .genelde videoları açıyor saygılarımla.:)