Yavru Vatanın Sesi!..

Yavru Vatanın Sesi!..

İşte gerçek!..İşte halk..İşte halkın sesi:

‘’ Ey beni görmezden gelenler!..Sesimi duymayanlar!..İşte size son sözüm!..’’:
‘’ Ben devletimden, vatan topraklarımın muhafazasından, özgürlüğümün ve egemenliğimin devamından yanayım..Birleşik Kıbrıs benim sonum olur!..Ben bu sonu kabul etmiyorum!..Tek devlet, tek kimlik ve tek egemenlik benim Rum’a yamanmam demektir!..Bu asla olamaz..Ben tarihim boyunca sadakatle bağlı kaldığım ata yadigarı bu vatan topraklarına ve Ay Yıldızlı bayrağıma sahip çıkmaya devam ediyorum..Sizin siyasi tercihleriniz değil!..Benim iradi tercihlerim geçerlidir!..’’

20. Nisan. 2009 sabahı K.K.T.C de gün böyle başladı!..Ada da yaşamış olduğu son 6 yılı değerlendiren Kıbrıs Türk Halkı,19.Nisan 2009 tarihinde yapılan milletvekili erken seçimi için sandık başına giderek özgürce oyunu kullandı ve son sözünü söyledi..’’ K.K.T.C sonsuza kadar yaşayacak..’’

Yazımın girişinde kullandığım cümleler; aslında 2002 yılından beri Kıbrıs Türk’ünü kandırarak, onun iradi tercihini görmezden ve sesini duymazdan gelerek hareket eden malum siyasi zihniyete son dönemde yüksek bir sesle söylenen gerçeklerin ta kendisidir..Duymak istemediler!..İşlerine gelmedi!..Halkın sessizliğini teslimiyet sandılar!..Ama yine yanıldılar..Bilmiyorlarmıydı?.. Bu kahraman halk tarihine ve ona emanet edilen tüm değerlere sonuna kadar bağlı kalmaya yemin etmiş, Ay Yıldızlı Bayrağın gölgesinde yaşamak için Şehitler vermiş bir ulusun, Yüce Türk Milletinin ayrılmaz bir parçasıdır..Unutmuş olamazlardı!..Kıbrıs adasındaki Türk’ün varoluş mücadelesinde, bu kahraman halk tarihin hiçbir döneminde Rum’a diz çökmemişti..Sandılar ki!..Her şey yolunda, halk sessiz, halk bıkkın, halk tepkisiz, halk ekonomik sıkıntılar içerisinde kıvranırken; bu işi bitiririz!..Kıbrıs’ı birleştirir, Rum dostlarımıza ve onların işbirlikçilerine verdiğimiz sözleri yerine getiririz!..Ama olmadı!..

Günaydın yeşil yolun yolcuları!.Güle, güle Yes Be Annemciler!..Uğurlar ola Annan’cılar!.’’ Birleşik Kıbrıs ‘’ filminin çekimine halkımız son verdi!..
Aslında seçimler sonucu ortaya çıkan bu tablonun tahminini yapan anketlerde yanılmadı..Seçimlere bir hafta kala Türkiye’de devam eden o malum davanın K.K.T.C de uzantısı olduğunu açıklayan siyasi erkin Başbakanının bu önemli seçim manevrası da halkı etkilememiş olacak ki!.. Ortaya çıkan sonuç, iktidarda ki koalisyon partilerinin ve 6 yıldır ülkeyi yöneten hükümet için tam bir hezimet ve ağır bir seçim yenilgisi oldu..

Şimdi mevcut bu tabloyu doğru bir şekilde değerlendirmek; hem seçimi kazanan parti ve yöneticilerinin ve hem de Rum’lar ile yürütülen müzakerelerde, Kıbrıs Türk Halkının geleceğine yön vermek sorumluluğunu üstlenen Sn. Cumhurbaşkanın öncelikli görevi olmalıdır!..Seçimler öncesinde halka verilen sözler tutulmalı ve halkın ortaya koymuş olduğu sandık iradesi ve vermiş olduğu mesaj, göz ardı edilmeden iyi bir şekilde analiz edilmelidir..Şu anda K.K.T.C de ortaya çıkan siyasi tablo; 24. Nisan. 2004 tarihinde yapılan Annan Planı Referandumun da ortaya çıkan o dayatmacı sonuca, Kıbrıs Türk Halkının gerçek anlamda etkisiz, dayatmasız ve özgür iradesi ile vermiş olduğu son cevaptır..

Halkın vermiş olduğu bu cevabı ve oyları ile ortaya koymuş olduğu siyasi tercihini hiçbir makamın ve siyasinin göz ardı etmesi düşünülemez!..Hele, hele yürütülen müzakere sürecinde görevi devralacak olan yeni hükümet, eğer Rumlar ile yapılan bu görüşme sürecine müdahale ederse kaos olur gibi ifadeler de asla kabul edilemez!..Bunun dışında ki uygulamalar ve siyasi söylemler de demokratik olmaz!..Demokrasinin tüm gereklerini yerine getirmekle yükümlü olanlara ise hiç uymaz!..

Gerçek o dur ki!..Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde tüm vatanseverlerin, Kahraman Kıbrıs Türk Halkının ve yüce Türk Milletinin özlediği, Şehitlerimizin Vatan Topraklarında huzur içerisinde yatacakları yepyeni bir dönem başlamıştır..

Hepimize hayırlı olsun..Gelecek günler başarı, mutluluk ama her şeyden önce sağlık dolu ve bol kazançlı günler olsun..

Atilla ÇİLİNGİR.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Yavru Vatanın Sesi!..

Öncelikle bu güzel ve coşku dolu yazınız için teşekkür ederim..
20-Nisan sabahı KKTC'nin II.Cumhuriyeti'nin tescili olmuştur.
Yıllarca güya demokrasi, insan hakları ve özgürlükler adına yapılan büyük yanlışların bedelini CTP hükümeti çok güzel bir şekilde sandıkta ödemiştir.
Bu uzun süre boyunca tek devlet, tek halk ve tek egemenik hayali peşinde koşan ruma payanda olan hükümet millete olan güvenini kaybetmiş ve buna karşılık olarak milletde ona güveninin nasıl kaybolduğunu sandık aracılığıyla göstermiştir. Hayat acı derslerle doludur..Yeter ki herkes bu dersten kendine bir pay çıkarabilsin..
Yeni hükümet de kendini bekleyen ağır iç ve dış sorunlara karşı hazırlıklı olmalıdır. Milletin kendine vermiş olduğu bu tarihi fırsatı da iyi değerlendirmelidir.

Saygı ve sevgilerle..

TTK ve Y

hayal967

New member

meydanı boş zannedenler halkı koyun sürüsü zannedenlerhalkın sesine kulak tıkayanlarduydular ve gördülerki bu vatan sahipsiz değil ;) yazınız için teşekkürler cumhuriyet hepimiz var olduğumuz sürece yaşayacaktır

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Pek ala, neden Kıbrıs'lı Türkler Denktaş'ın partisini (DP) desteklemiyor, biliyorsunuz orada yaşamıyorum. Bazı detayları farketmem mümkün olmayabilir .. 2 gündür en çok merak ettiğim şeylerden birisi bu. Teşekkür ederim.

rersan

New member

Ellerinize sağlık komutanım çok güzel anlatmışsınız.Dün haberde izledim Başbakanımız Tayyip Erdoğan da ben AB ile müzakerelerin Kıbrısta devam etmesini önünün kesilmesini istemiyorum dedi açıklamasında ...Bence Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bağımsız bir devlet ve aynı zamanda herkesin tanıdığı saydığı bir ülke olduğu zaman tavizsiz AB `ne katılmalı ama Başbakanımız hala tavizle AB`ne Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin girmesinden yana ve böyle düşünüyor. Bana göre bağımsız tek devlet Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmalı.Seçim halkın iradesi kazandı ama bazıları yine yanlış konuşuyor ,düşünüyor ve kötü emellerini gerçekleştirmek için fırsat arıyor komutanım artık bu yanlışlara dur demeliyiz.
İnşallah Türk Devletlerinin hepsinin yolu açık olur...
saygılarımla iyi günler.

Asya6666

New member

türkün gücü rabbinden sirtimizda kanbur olarak yorumladiği günleri unutulmamali diline toprağina sahip çikamayan. Rabbimin gücü yine sahip çikiyor o güç türkler yaşadiği müddetçe bitmeyecek

Bülent Baysal

Dost Üyeler

KIBRISIMIZDA KAZANILAN BU ZAFER VE BİRLİK GÖSTERGESİNDEN SONRA TÜRK BİRLİĞİNE DOĞRU ADIMLAR ATMAK GEREKMEKTEDİR. İŞTE BU ADIMLARDAN BİRİSİNİ AŞAĞIDA SİZE SUNUYORUM. SAYIN KOMUTANIMIN İZİNLERİYLE ONUN KONUSU İÇİNDE. KENDİSİNE DE AYRICA DEĞERLİ YAZISI VE FİKİRLERİ İÇİN SAYGI İLE TEŞEKKÜR VE MİNNETLERİMİ ARZ EDİYORUM.

Amerikan Başkanı Barrack Hussein Obama’nın Türkiye Ziyaretinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmadan sonra, alt yapısı Türkiye Cumhurbaşkanının Türkiye_Ermenistan Milli Milli maçı nedeniyle Ermenistan’a gitmesi sonrasında hazırlanmaya başlayan SINIR KAPILARININ açılması konusunda Türkiye’nin sergilediği tutum, Canımız gibi Aziz Azeri Türkü kardeşlerimizi yaralamış, hatta İstanbul’daki en idüğü belli olmayan Medeniyetler İttifakı ve Dinlerarası Diyalog konulu toplantıya Pek Muhterem Azerbaycan Cumhurbaşkanı protesto olarak haklı ve övgü ve kutlamaya değer bir onurlu davranış sergileyerek katılmamıştır.
Bu olay gerek Türkiye, gerek Azerbaycan ve gerekse seçim telaşında olmasına rağmen Yavruvatan Kıbrıs’ta Türk insanları arasında derin bir üzüntü kaynağı olmuş, ve çeşitli şekillerde fikirler beyan edilerek sınır kapılarının;
* Ermenistan SOYKIRIM UYGULADIĞI Türk Toprağı olan ve halen işgal altında tuttuğu KARABAĞ topraklarından çıkmadıkça,
* Bayrağında Bizim toprağımız olan misakı milli sınırları içindeki Ağrı Dağının resmini çıkarmadıkça,
* Aziz Anadolumuzun güzel ve zenginliklerle dolu Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerini BATI ERMENİSTAN diye nitelemekten vazgeçmedikçe,
kesinlikle açılmaması konusunda haklı ve Ulusçu görüşler serdedilmişti.
Ermenistan sınırının açılması hususunun Türkiye ve Azerbaycan açısından Türk Ulusuna ve bu iki Türk Devletine bir katkı sağlamayacağı açıktır. Daha özü bu sınırın açılmasının Ermenistan’a büyük bir ekonomik ferahlık getireceği muhakkaktır. O zaman biz niye bize yar olmayan kilisenin papazı (!) ile ilgileniyoruz. Bize ne kardeşim ?
Tarih boyu birbirine destek veren iki devlet, tek millet olan Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğin yanında aynı zamanda ekonomik çıkarlar açısından da Ermenistan’dan önemlidir birbirleri için. Bize ne Ermeniden, biz niye bu konuyu, bize yarardan çok zarar getirecek, her şeyden önemlisi kardeşlik ve Ulusçuluk bazında bağlarımıza darbe vuracak bu senaryoda, bu Batı Senaryosunun içinde niye yer alıyoruz ?
Unuttuk mu Ağrı’dan Van’a kadar tehcir diye iddia edilen dönemde Ermeni Komitacılarının, çoluk, çocuk, yaşlı genç demeden kıtır kıtır kestiği insanlarımızı, daha kısa vadede bir terör örgütü, bir ermeni terör örgütü olan ASALA tarafından dünyanın çeşitli ülkelerinde kalleşçe katledilen diplomat ve dış işleri görevlilerimizi unuttukmu ?
Duygusal veya hamasi düşünmeden, ortada olan olayı, yani sınır kapılarının açılması konusunu mantık süzgecinden geçirerek, sadece akli olarak ülkemiz bazında düşünürsek bu olayın bize zararı büyük olacak, hesabı ödenemeyecek kadar yüklü olacaktır. Bu bakımdan bugüne kadar birbirinin hem iyi hem kötü günlerinde birbirinin yanında olmuş, birbirine kardeş desteği vermiş Bu iki devlet arasındaki ilişkilerin kesinlikle zedelenmemesi gerekmektedir.
Şimdi bu anlamda bir efkarı umumiye, daha doğru bir ifade ile bir toplumsal görüş oluşturulması için Türk insanlarına, aydınlarına, yazarlarına, özü herkese büyük görevler düşmektedir.
Türk’ün lehine olacak fikir, düşünce ve eylemler aktarılmalı ve yayılmalıdır.
Ey Türk insanı, bu memleketin ekmeğini yiyip suyunu içiyorsun, soluduğun hava bu ülkenin havasıdır, çocukların ve geleceğin bu ülkede yaşayacaktır. O zaman bu ülkenin ilelebet var olmasını istiyorsun. O zaman lütfen aşağıdaki linki tıklayarak oluşturulması istenen ve Türk’ün yararına olacak ortak kamuoyu görüşü için, bu işlere karar verecek olan idarecilerimize verdiğin vekaletin bir mesajı ve yönlendirmesi olarak;
TÜRKİYE ERMENİSTAN SINIR KAPILARI AÇILMASIN İMZA KAMPANYASI’na
katıl ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” özdeyişinde ifade edilen mensubiyetin gereği olarak tavrını sergile.
iMZA KAMPANYASINA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞILMAKTADIR.
http://www.turkiye-ermenistan-kapilar-acilmasin.org/index.php
Haydi Kıbrıs Türkü kardeşim, 19 Nisan 2009 seçim zaferini hayırlara erdirmek için, Büyük Türk Birliği yolunda küçük bir adım sayılabilecek, fakat çok önemli olan bu kampanyaya katıl, göster Batı emperyalizmine ve zavallı ermeniye Türkün BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ.

Kartal

New member

Bu ses sonsuza kadar Kıbrıs semalarında yankılanıp dursun..Gönderdeki Ay Yıldızlı Bayraklar sonsuza kadar dalgalansın.K.K.T.C sonsuza kadar yaşasın..Saygılarımla..