Dünyada Sizden Daha Güzel Ve Masum Ne Olabilir?

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
irin_tatl_uyuyan_bebek_11.jpg

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
minikkus-ar.gif

MİNİK KUŞUM

Sen varsın ya,
Bir başka doğuyor güneş,

Sen varsın ya,
Her an neşeyle dolu yuvamız,

Sen varsın ya,
Daha bir sıcak yüreklerimiz,

Sen varsın ya,
Daha bir anlamlı yaşam,

İyiki sen varsın,
İyiki doğdun,

Minik kuşum,
Canım,
Bir tanem benim...

alıntı

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
20092008211118TATLKZ.gif
kucukkiz-ar.jpg

kucukkiz-melek2.gif
KÜÇÜK KIZ
kucukkiz-melek2.gif

Ben bir küçük kızım
Üzerimde olsaydı beyaz elbisem
Gökyüzünde benim için parlayan yıldızım
Gece yarısından sonra giyerdim camdan ayakkabılarımı
Bir elimde sihirli değnek,binerdim peri kızı
kucukkiz-melek2.gif
arabasına
kucukkiz-melek2.gif

Arkamda bırakırken tüm anılarımı

Ben bir küçük kızım
Korktuğum zaman rüyalarımda
Yoktur sarılacağım yatağımda bir oyuncak bebeğim
Şimşekler korkuturken ,rüzgar savurur saçlarımı
Dudaklarımın arasında mırıldanırım bildiğim dualar

kucukkiz-melek2.gif
Ben bir küçük kızım
kucukkiz-melek2.gif

Saçlarım peri masallarındaki gibi uzun ve gür
Kuşlar gibi uçmak isterim mutlu ve hür
Yerde miyim gökte miyim nerden bileyim
Kim bilir belki de ben bir meleğim

kucukkiz-melek2.gif
kucukkiz-melek1.gif
kucukkiz-melek2.gif

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
20092008210932bebekresim8[1].jpg
17.jpg

KÜÇÜĞÜM

Seni sayıkladım uykularımda
Sevgi sözcükleri fısıldadım kulağına
Birde öpücük kondurdum gül yanağına
Kilometreler olsa da aramızda
Ben hep seninleydim küçüğüm

Sabahları uyandığımda sesini özledim
Birlikte kahkahalarla gülmeyi
Kızdığım zamanlardaki dudak bükmeni

Akşamları yalnız başıma yürüdüm kaldırımlarda
Sabahı düşledim güneş doğarken karanlıklarda
Seni her düşündüğümde akan göz yaşlarımı sildim
Senin yokluğunda gülmeyi yakıştıramadım dudaklarıma

Sabahları aynı güneşti penceremizden sızan
Aynı gökyüzünü seyrettik seninle biz
Yıldızları serpiştirdim karanlık gecelere
Açıktı umutlara hep penceremiz
Aynı güneş ısıttı yüreklerimizi
Aynı hayallerdi belki düşlediklerimiz

Unutma ki küçüğüm
Ben hep seninleyim
Senin yokluğunda bile...
kucugum-1.gif

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
cocuk1433.jpg

Size birşey sormak istiyorum: Acaba benim gibi bakmayı becerebilir misiniz dünyaya? Nasıl mı? Ben keşfediyorum kaşifim. Ben şaşırıyorum çünkü hayret ve bir hayata bakıyorum. Ben bakıyorum çünkü merak ediyorum. Ellerimle sımsıkı tutundum çünkü bu yeni tanıdığımdünyada yaşamayı seviyorum. İlerde ne olacak büyük olmak nasıl birşey bilmiyorum, ben küçüklüğümün keyfini çıkarıyorum. Bütün küçükler herşeye rağmen yaşama tutunmaya çalışıyorlar, hepimiz yoklukla açlıkla kıskançlıkla savaşlarla acıyla savaşırken bile bir an için olsun umudumuzu kaybetmiyoruz. Yaşamayı seviyoruz. Siz de sevin ve bizleri ihmal etmeyin....

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
23092008201900ug0f3177.gif

Bahar geldi, göçmen kuşlar uçuştu, Gelip bahçenize
kondu mu anne? Dilimden bir selam alıp ta geçti, Selamımı size sundu mu anne? Çok bekledim, haber gelmedi sizden, Bahar geldi, hasret gitmez içimden, Ne arayan oldu beni, ne soran Ağladım sesimi duydun mu anne? Düşerim yollara, kimse tutmaz elimi, Hasretin kederi büktü belimi, Anlatsam da anlamazlar dilimi, Seslendim, sesimi duydun mu anne?(ALINTI)

Bebeğime...

Ah canım canım...Duymaz mıyım selamını almaz mıyım meleğim.koştum geldim yanına... Kolllarından tutmaz mıyım? Senin gözü yaşlı yanağından öpmez miyim? Ellerinden tutmaz mıyım, kucağıma almaz mıyım, seni sineme sarmaz mıyım yavrum deyip kederini almaz mıyım? Korkma geldim sesini duymaz mıyım? Merak etme seni bir daha asla bırakmam bebeğim?

ALINTI DEĞİL

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
02102008083838bebek.jpg

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim.

19 Ekim:
Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem henüz farkında değil ama onun kanıyla besleniyorum. Kalbini dolaşıp gelen sımsıcak kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kıpırtılarını şimdiden hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz olacağım.

23 Ekim: Hiç göremediğim bir el ağzımı biçimlendirmeye başladı. Dudaklarımda onun dokunuşunu hissediyorum. Bu "el"in dokunduğu yerler dudağım damağım oluyor. Düşünün bir yıl sonra bu elin dokunduğu yerde tebessümler açacak, güleceğim. Dudağımdan ve dilimden sözler dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyeceğim. Anne duyuyor musun beni? Seninle konuşacağım. Sana güleceğim. Kimilerine göre hâlâ daha var değilmişim… Nasıl olur? Varım ve gülücükler sunacak dudaklarım da olmak üzere ya… Hem sonra bir ekmek kırıntısı ne kadar küçük olursa olsun yine ekmektir. Öyle değil mi anneciğim? Ah bir konuşabilsem!

27 Ekim: Bugün pek mutluyum. İçimde tatlı bir kıpırtı başladı. Artık bir kalbim var. Kalbim atmaya başladı. Hayatım boyunca böyle atıp duracak. Sevgilerle dolduracağım kalbimi. Tıpkı anneminki gibi... Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

2 Kasım: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım da biçimlenmeye başladı. Hele bir büyüsün kollarım bak nasıl kucaklayacağım seni anneciğim. Şu ayaklarım da tamamlansın da, beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

12 Kasım: Ah evet… Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler. Aman Allah'ım parmaklarım da çıkmaya başladı. Bunlarla çiçek toplayacağım, annemin elini tutacağım, kalem tutacağım. Belki de güzel bir şiir yazacağım. Anneciğim, orada mısın? Ellerimi ellerinin arasına koymak için sabırsızlanıyorum.

20 Kasım: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada olduğumu öğrendi.. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason diyorlarmış. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun anneciğim? Seneye kalmaz kollarının arasında olacağım…

25 Kasım: Artık babam da burada olduğumu biliyor. Fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. Onlara sürpriz yapacağım..

10 Aralık: Bugün yüzüm tamamlandı. Artık iki güzel gözüm, bir küçük burnum, dudaklarım ve yanağım var… Anneme benziyorum galiba…

13 Aralık: Artık çevreme bakabiliyorum. Etrafım çok karanlık ama olsun. Yine de mutluyum. Yaşıyorum ve varım. Kısa bir süre sonra gün ışığını görebileceğim, renkleri ve çiçekleri tanıyacağım. Rüyamda gördüm. Dünyada gökkuşağı diye bir şey varmış.. Onu çok merak ediyorum.. Anneciğim, babacığım sizin yüzünüzü de göreceğim. Tanışacağız…. Mutlu olacağız. Gülüşeceğiz..

24 Aralık: Kulaklarım daha iyi duyuyor artık. Anneciğim, senin kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen duyabiliyor musun? Hatta sesini bile tanıyabiliyorum. Sesin ne kadar tatlı… Hiç duymadığım bir şey bu… Güzel ve sağlıklı bir kız olacağım. Kollarında uyuyacağım, yüzüne bakacağım, o tatlı sesini dinleyeceğim. Benim için ninni de söyleyecek misin anneciğim? Sen de beni özlüyorsundur mutlaka… Beni koklayacaksın.. Çok seveceksin, değil mi?

28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne… Anne… Anneciğim… Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap… Anne… Kolumu çekiyorlar anne… Canım yanıyor anne... Anne… Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne… Anne kalbimi parçalıyorlar… Anneciğim… Anne… Anne… An…

Kürtajınız tamamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun !..

Alinti...

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
İçimden aglamak geldigi halde
yüzünü
gördügümde
gülümseyecegim.
Sadece bu sabah içinne giymek istediginin seçimini
sana birakacagim,
gülümseyerek ne kadar yakistigini söyleyecegim.
Sadece bu sabah,çamasirlari yikamaktan vazgeçip seninleparkta oynamaya
gidecegim
Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin nasil çözüldügünü bana
ögretmeni izleyecegim.
Öglenden sonra telefonun fisini çekip bilgisayari
kapatacagim ve
arka bahçede oturup seninle köpükten balonlar uçuracagim.
Bu ögleden sonra dondurma arabasi için çigliklar
attiginda
sana hiç kizmayacagim ve gelirse bir tane alacagim
Bu ögleden sonra büyüdügünde ne olacagin hakkinda hiç
canimi sikmayacagim yada seni ilgilendiren konularda ikinci bir düsünce üretmeyecegim.
Bu ögleden sonra kurabiye pisirirken bana yardim etmene
izin verecegim ve çalismayacagim.
Bu ögleden sonra Mc Donald's a gidecegiz ve iki tane
çocuk menusu isteyecegiz ki,iki oyuncak alabilesin
Bu gece seni kollarimda tutacagim ve nasil dogdugunu
seni ne kadar çok sevdigimi anlatacagim
Bu gece küvette sulari siçratmana izin verecegim ve
sana hiç kizmayacagim.
Bu gece geç saate kadar oturmana ve balkonda oturup
yildizlari saymana izin verecegim.
Bu gece yanina uzanip en sevdigim TV programlarini bir
kenara birakip
parmaklarimi saçlarinda dolastirirken bana en büyük
armagani verdigi için Allaha sükredecegim.
Kayip çocuklarini arayan anne ve babalari düsünecegim.
Yatak odalari hastane odalarinda donuk bakislarla,
daha fazla içlerinde tutamadiklari çigliklariyla hasta çocuklarini seyreden anne-babalar düsünecegim.
Ve bu gece yanagina iyi geceler öpücügü için biraz daha
uzun tutacagim kollarimda.
Allaha senin için tesekkür edip bize yalnızca bir gün
daha vermesi için
yakaracağım.....
alıntı