Saylan: Artık Bir Görevim Daha Var!...

DOĞUKAN

New member
Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan Türkan Saylan doktorlarından izin aldı. Kemoterapi tedavisi gören Saylan çıkışta yaptığı açıklamada artık bir görevi daha olduğunu söyledi: Bir iftira attılar onu temizleyeceğim...

İŞTE SAYLAN'IN AÇIKLAMALARI:

Şunu söylemek istiyorum. Tabii insanlar hasta olabilir ağır hasta olabilir. Ben bir yandan tedavimi yapıyorum, ilk hasta olduğumda tek söylediğim eyvah işler kalacak dedim. Şimdi seneler geçti 5. senedeyiz. Tedaviler ağırlaştı, şimdi karnım su topladı. İki tane kemoterapi alıyorum. Hocalar bana burada doping yapıyorlar. Serumlar veriyorlar. Biraz iştahım açıldı.

Kafamda projelerimiz var, siz gençler için çalışıyoruz. Daha adaletli, adaletin tam işlediği, işkencenin olmadığı bir Türkiye istiyoruz. Biz bunları Atatürk’ün kızları olarak istiyoruz. O açıdan ÇYDD Atatürk ilke ve devrimlerini korumak için kuruldu.

Son ay çok kötü oldum, kusuyordum. Ama şimdi iyiyim görüyorsunuz. Pazartesi tekrar döneceğim, rica ettim izin verdiler. Hastane tabiî ki çekim almıyor içeriye.

Darbelerin Türkiye’den neler götürdüğünü gördük yaşadık. Ama hiçbir zaman istemeyiz böyle bir şeyi. Ama bunun bize kadar uzanması, belli basının iftirasıyla bugüne geldik. Ama bu balon patladı. Avrupa insan hakları’na kadar çıkacağız. Bütün dünya duymuş. Elimden geleni yapacağız.

Bunların hepsi sizler için. Giderken daha namuslu bir dünya bırakmak istiyoruz. Ülkemizi sattırmayız böldürmeyiz, hep birlikte bunun için çalışacağız.

Bir güzel kızımız okumaya başlayıpta 12/14 yaşında evlenmiyorsa o bir zarar veriyor cemaatlere. Her devrimin bir karşı devrimi olduğu gibi, cumhuriyet kurulduğundan beri cumhuriyetten zorluk görenler, hacılar hocalar, birden bire bir disiplinli rejime geçiliyor. Burada bir çok kişi mutlu oluyor ama birçok kişide kızıyor bu işe. Nefret ediyor bu sistemden.

Dinler insanlara temiz olmayı namuslu olmayı v.s öğretmeye çalışan bir sistem. Ama maalesef saptırılmış vaziyette. Her kafadan bir ses çıkıyor.

Özellikle insanların hayatlarını ruhlarını bedenlerini almaya çalışıyorlar. Bu haksızlığı çocuklara yapmamamız lazım.

Bunların hepsi eğitimle sağlanır. Eğitim de yozlaştı. Ama onun da zamanı gelecek.

Hakkari’deki çocuklar, benim çocuğum, öğretmensiz kurssuz kalmamalı. Yani bugün Van’daki üniversitede ekmek arası patatesle yaşayan çocuklar var. Bayılıyorlar açlıktan. 7 kardeşseler, sabahçılar öğrenciler birbirlerinin ayakkabıların giyiyorlar. Ellerinde tezekler, öğretmenler sobayı yakıyor.

Yani böyle bir durum varken, fırsat eşitliği var, bu büyük bir haksızlık.

Aynı şey teşvik yasası’nda da var. Bunu engellemek de bizim elimizde.

Aslında yapanlarda rahatsız olmuştur. Yanlış yaptık dedirttiğimizi zannediyorum. Umarım onlar da bunu anlarlar.

Ben ötekilerde çıkana kadar hala bekliyorum ve hep sordukları burs. Bir de Milliyet Gazetesi’nin Aydın Doğan’ı da katmışlar, Tijen’i de almışlar

Neymiş biz çocukları alıp dağa gönderiyormuşuz, asimile ediyormuşuz. Bunlar beni hiç ırgalamaz. Arkadaşlarım serbest kaldı diye çok sevindim.

Bir sürü ihbar koymuşlar dosyalara, imzasız adressiz adamlar yazıyorlar, ben savcının karşısında 301’den ifade veriyorum.

Bizler üç kağıt yapacak insanlar değiliz. 24 saat çalışıyoruz, bir kızımız bir çocuğumuz daha burs alsın diye.

Biz savcılığa başvurduk, hiç ses çıkmadı. Sayenizde bu itirazlar basına yansıyınca bunu söylüyorlar. Bizden harddisk getirin dediler. Arkadaşlar hala orada çalışıyor.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, canlı yayında Kanal D Ana Haber'e konuk oldu.

Mehmet Ali Birand, bu akşam ve yarın Prof. Dr. Türkan Saylan'ı Kanal D ekranlarında konuk ediyor. Birand, programında tüm Türkiye'yi derneğe ve binlerce öğrenciye desteğe çağırdı. Canlı Yayın'a evinden bağlanan Saylan'ı fazla yormak istemeyen Birand, kampanyaya gösterilen ilgiyi Saylan'la paylaştı.

Türkan Saylan burs alan öğrencilerin bilgilerini içeren evrakların ve bilgisayar kayıtlarının halen kendilerine verilmediğini söylerken bu yüzden öğrencilere paralarını veremediklerini belirtti.

Tüm Türkiye, iki gün sürecek olan bu anlamlı kampanyada, Türkiye İş Bankası Kuledibi Şubesi'nin (Şube Kodu: 1078) 250469 numaralı hesabına bağışta bulunabilecek. Ayrıca 5414'e boş SMS göndererek, SMS başı 5 TL bağışlayabilecek ve binlerce öğrencinin eğitimine katkıda bulunabilecek.

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Cevap: Saylan: Artık bir görevim daha var..!

Biraz daha yakından tanıyalım kimmiş bu Türkan Saylan!

Türkan Saylan kimdir ne yapar?
PKK'lılara burs vermeden, misyoner faaliyetlere kadar pekçok noktada adı geçiyor.Peki kimdir bu Türkan Saylan?

TÜRKAN SAYLAN KİMDİR NE YAPAR?

13 Aralık 1935 günü İstanbul'da dünyaya geldi. Cumhuriyet döneminin ilk mütahhitlerinden Fasih Galip Bey ile evlendikten sonra müslüman olup Leyla adını alan İsviçreli Lili Mina Raiman çiftinin beş çocuğunun en büyüğüdür. 1957'de evlenmiş, iki oğlan çocuk annesi olmuştur. Biri grafiker diğeri hekim iki oğlundan iki torunu vardır.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından 31 Mart 2000 tarihinde Sosyal Hizmetler Danışma Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 2 Şubat 2001'de YÖK üyeliğiyle görevlendirilmiş ve bu görev Şubat 2007'de bitmiştir.

TÜRKAN SAYLAN'IN ÇOK TARTIŞILAN SÖZLERİ

Bu ülkede hristiyanlığı nasıl yayabiliriz. KÜRDİSTAN'ın temellerini nasıl atabiliriz:

- ATATÜRK ismini kullanırsak bunu daha rahat yapabiliriz. Hem para toplar hem destek alırız, kampanyalar düzenler, TÜRKLERDEN topladığımız paralarla, KÜRTLERİ daha bilinçli hale getiririz, cahil insanlarla KÜRDİSTAN'ı kuramayız, Hristiyanlığı bu şekilde daha rahat yaymamız da mümkün.

-Türkler tarihten beri yakan yıkan bir millet.

-Bir öğrenci sıranın üzerinde namaz kılacağına bale yapsın. Çağdaş Türkiye böyle olur.

-"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

-"Gençlik Orkestrası'nı yaratan ve yöneten arkadaşımızın ismi Muhammed. Düşünebiliyor musunuz buradaki ironiyi?"

-"Biz TSK'yı bir sivil toplum örgütü gibi görüyoruz"

Türkan Saylan'ın VAN'DAKİ MİSYONER FAAİLETLERİ

Van 100. yıl üniversitesi soruşturmasında rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel üzerinden ÇYDD ilişkileriyle özellikle genç kızlara burs vermek yolu kullanılarak misyonerlik faaliyetleri yapıldığı ile ilgili birçok iddia basında da yer almasının akabinde kamuoyunda hakkında çokça soru işareti oluşan derneğin başkanı.

ÇYDD'ye bölücülük davası

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yöneticileri hakkında bölücülük yaptıkları gerekçesiyle dava açıldı. İl Emniyet Müdürlüğü, Defterdarlık ve Vergi Dairesi yetkilileri, İstanbul Valisi Erol Çakır'ın izni ile bir soruşturma yaptı. Soruşturma sonucunda 18 ayrı nedenden dolayı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu, yöneticilerle ilgili dava açıldı.

Beyoğlu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, ÇYDD yöneticilerine yönelik en büyük suçlama ise 'bölücülük' suçlaması. Bölücülük dışında ÇYDD hakkında, eksik mal bildirimi, depremden toplanan paraları borsaya ve repoya yatırmak, yurtdışından izinsiz para transferi ve gayrimenkul bildiriminde usulsüzlük suçlamaları var.

29 Nisan 2001

BİZİM İSTEMEDİĞİMİZ ŞEYİN OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

Türkan Saylan, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılması yönündeki kanun çalışmalarına karşı çıkarak, "Bizim istemediğimiz bir şeyin Türkiye'de olması mümkün değil." dedi

Darbeciler tarafından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'i hatırlatan Saylan, "Menderes ne dedi? 'Odunu koysam mebus yaparım. Siz isteseniz şeriatı bile getiririz' dedi. Bunlar geçmişte olan şeyler. Ne oldu sonuçta? Onlar ne oldu?" sözleriyle üstü kapalı tehditte bulundu. Saylan, Kardelenler Projesi ile kızların eğitim alması için çalışmakla başörtülü kızların okula girmesini engellemek arasında bir tezat olmadığını savundu. Üniversitede başörtüsüne karşı sonuna kadar savaşacaklarını söyleyen Saylan, "Bu savaş demokratik yollarla olacak. İkincisi sivil itaatsizlik denen çok çağdaş yöntemlerle olacak." dedi.

Dışarıda Türkiye'nin örnek ülke görüldüğünü anlatan Türkan Saylan, başörtüsü serbestliğini 'asla gerçekleşmemesi gereken bir durum' olarak niteledi. Saylan, "Bu uygun bir şey değil. Çoğunluğu sahip diye anayasayı nasıl değiştirebilir? Hele MHP'nin payandalığını hiç affetmiyorum. Nerelerden nerelere kadar geldik." diyerek kanun çalışmasına tepki gösterdi.

PKK'LILARA BURS VERDİ İDDİASI

ÇYDD Başkanı Türkan Saylan'la ilgili sanal ortamda çok sayıda zincir e-posta dolaşıyor. ÇYDD'nin PKK'lı öğrencilere burs verdiği, bölücülük yaptığı gibi iddiaları içeren metin, binlerce kişinin e-posta adreslerine ulaştı.

15 Temmuz 2007

Askerin bildirisinden sonra ADD ve ÇYDD'den miting kararı

Genelkurmay'ın 27 Nisan 2007 tarihli gece yarısı bildirisinde dile getirdiği 'teröre karşı kitlesel eylem yapılması' çağrısı üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) miting yapma kararı aldı.

DTP'liler Türkan Saylan'a sahip çıktı

Cumhuriyet mitinglerinin düzenleyicilerinden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan'a 'terör örgütü uzantısı' olarak suçlanan DTP'den ilginç bir destek geldi.

DTP lideri Ahmet Türk, Saylan'ın çizgisini çok beğendiklerini vurgularken, "Türkan Saylan'ın söylemlerini her zaman önemsiyoruz" dedi. Geçtiğimiz aylarda ADD'den istifa eden Üsküdar Şube Başkan Yardımcısı Asuman Özdemir, Saylan'ın PKK'ya destek niteliğinde çalışmalar içinde olduğunu savunmuştu.

Cumhuriyet mitinglerinin organizatörü Türkan Saylan, ulusalcı kesimden sonra terör örgütü PKK'yla aynı tabanı paylaşan DTP'den de tam destek aldı. Ahmet Türk, Milliyet Gazetesi'nden Devrim Sevimay'a verdiği röportajda Saylan'a övgüler yağdırdı. Cumhuriyet mitinglerinde demokrasi vurgusunun eksik olduğunu belirten Türk, "Ama biz Türkân Saylan'ın çizgisini çok beğendik. Zaten Türkân Saylan'ın her zaman söylemlerini önemsiyoruz. Çünkü her türlü antidemokratikliğe karşı duran bir anlayışı var. Biz mantığın önde tutulduğu bütün söylemleri destekliyoruz" diye konuştu. Ahmet Türk, seçimlerle ilgili de ilginç bir iddiada bulundu. 'Gerçek bir demokratik seçim' yapılması durumunda AK Partiyi geriletebilecek tek partinin DTP olduğunu savunan Türk, "O yüzden kimse sanmasın ki bize baskı yapılınca oylar MHP'ye, CHP'ye dağılır diye... Bize gelmeyen oy mutlaka AKP'ye gider" iddiasında bulundu.

Yıllarca samimi duygularla çalıştığı ÇYDD'nin PKK'nın siyasallaşmasına katkı sağladığını savunan Özdemir, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 'Kardelenler Projesi' adı altında İstanbul'a getirilen kız öğrenciler, DTP kadro açığını karşılıyor. ÇYDD'nin Kandilli Kız Lisesi gibi yerlerde okuttuğu kızlardan bazılarının akrabaları hâlâ dağlarda Türk askerine kurşun sıkıyor. ÇYDD'nin yetiştirdiği kızlar Güneydoğu'da Kürtçülüğün, PKK'nın daha çok sivilleşmesine hizmet eder hale geldi" iddialarına yer vermişti.

29 Mayıs 2007

ÇYDD- ÇEV burs verirken fişliyordu

Müfettişler hazırladığı raporda Gülseven Yaşer'in kişisel çıkarları için vakfı zarara uğrattığı da dile getirilmiş; vakfın, yurtdışından topladığı bağışlar için Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı'ndan izin almadığı tespit edilmişti. Vakıfta ele geçen mülakat formlarındaki şu bilgiler hafızalara kazınmıştı: "C. H.; Alevi, hemen verilmeli. M. Ş.; Kürt ve akıllı çocuk, olumlu. A. O.; tarikatlara inanıyor, olumsuz. S. Ç.; ihtiyacı var, ancak bana gerici gibi göründü. A. A.; resmen takiyye yapıyor. Ç. A.; Fethullah Hoca hayranı, ret."

“Türkan Saylan bizi Hristiyanlığa çağırıyor”

Saylan'ın, "Haydi Kızlar Okula" kampanyası başta olmak üzere birçok kampanyayı Van merkezli örgütlediği biliniyor. Şehrivan gazetesine konuşan birçok genç, Türkan Saylan ekibinin kendilerini Hıristiyanlığa çağırdığını anlatıyor... Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, öğrencilere ÇYDD adına burs sağlıyor, ev bulmalarına yardımcı oluyor. Şehrivan gazetesinin görüştüğü bu öğrencilerden biri olan C.K. şunları söylüyor: "Bize ödenen ev kirası ve bir miktar para desteği ile kimilerine borçlu kaldık veya öyle hissettik. Tanımadığımız hocalar eve gelerek Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar ve CD'ler verip, konuşmalar yaptılar. Eğitimimiz bitene kadar bize maddi destek vereceklerine, doktora için Amerika'ya göndereceklerine söz verdiler. Başka bir öğrenci M.K. ise şunları anlatıyor: "Üniversitede misyonerlik çalışmaları var. Fakir aile çocukları okuyabilmek için istemeyerek bunların tuzaklarına düşüyor. Bana yapılan aylık 150 dolar burs teklifini kabul etmedim."

22 Ekim 2005

Saylan'ın Ergenekon yorumu:

Saylan, Ergenekon örgütü kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD ) Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur 'un 'vatansever ve saygın' askerler olduklarını söyledi. ÇYDD Genel Başkanı Saylan, ayrıca Ergenekon iddianamesi ve AK Parti aleyhine açılan kapatma davalarına da göndermede bulunarak 'dipsiz kuyunun içindeyiz' benzetmesinde bulundu.

Ergenekon iddianamesi ile ilgili ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan, yapılan operasyonlarda intikam alındığını iddia etti. "İçerde ve dışarda bu kadar üzücü olay yaşandıkça hepimiz artık telefonlarımızdan korkar olduk " diye konuşan Türkan Saylan , 'huzursuz' olduklarını ifade etti. Saylan, "Mahkeme tarafından devletin gerçek sahiplerini huzurlu edecek karar verilmesini bekliyoruz." diye konuştu.

"Mitinglere yandaş değilim. Ancak bunu bir intikam olarak görüyorum. Yoksa onlar kadar masum, yurtsever insanların bir araya geldiği ve hiçbir olayın çıkmadığı, güzel şeyleri yok etmek ya da küçümsemek kimsenin başarabileceği bir şey değil. İnsanlar içtenlikle bu duyguları taşıyorlar. Bu duyguları taşıyarak sessiz kaldılar . Ne sonuç alınacak merakla bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Tarih: 15.07.2008

Emin Manisalı'nın Eruygur'a verdiği Saylan Fişi

E.M (Emin Manisalı): Ulusal Birlik Hareketi esas benim konum. Toplantıya Yaşar Hacısalihoglu gitti. Benim birçok konuda birlikte çalıştığım güvenilir bir kişi. Bizzat katılmayı uygun görmediğim yerlere onu gönderiyorum. Bana bilgi getiriyor. UBH'da Türkan Saylan gibi gardrop Atatürkçüler var. Atatürkçülüğü istismar ediyor, kullanıyor. Bülent Berkarda'yı tanırım. Elini taşın altına koymaz. Atatürkçülüğün altını eğitim politikası, ticaret politikası vs ile doldurmazsan ayaksız masa gibi olur.

YENİ KAPATMA DAVASI PEŞİNDEYDİ

Saylan, yeni bir kapatma davası için herkesi göreve çağırdı

Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti hakkında verdiği kararı beğenmeyen ÇYDD başkanı Türkan Saylan tuhaf bir çağırı yaptı.

Radikal Gazetesi'nin kendisine tahsis ettiği yorum sayfasındaki 'Bir Durum Değerlendirmesi' başlıklı yazısında Saylan, "Anayasa Mahkemesi'nin, odak olduğu gerekçesiyle AKP'ye verdiği ceza eğer hâlâ doğru değerlendirilemez ve halkımıza meydan okuma ve bildiğini, işine geleni kimselere danışmadan ya da salt yandaşlarla kafa kafaya vererek yapma alışkanlığından uzaklaşılamazsa, ülkede ve halkın çoğunda yaratılan huzursuzluk ve güvensizlik azalmayacak, aksine artacaktır." Diyerek tehdit etmiş.

İşte Saylan'ın o çağrısı:

"Bütün bu odak olma olaylarından sonra, halk olarak hepimize düşen görev, rejim karşıtı tüm irili ufaklı olayları belgeleyip ilgililere sunmak ve ardını aramaktır. Hukuk bir üstyapı değil bir altyapıdır, unutmayalım ve ona güvenelim. İsterseniz işe ruhsatsız Kuran kursundaki 18 kızımızın başına gelenleri halkça sorgulayarak başlayalım, ne dersiniz?!"

Saylan çağrısında Ak Parti hakkında yeni bir dava açılabilmesi için başsavcılığa vakit geçirmeksizin yeni deliller toplanması çağrısında bulunuyor. İlk delil olarak da Konya'da yıkılan yurt binası olayından başlanması gerektiğini iddia ediyor.

8 Agustos Radikal

Saylan Göreve çağırdı

ÇYDD kapatma davasıyla ilgili kararın verilmesine saatler kala Türkan Saylan imzalı bir "göreve çağrı" açıklaması yaptı ama yetmedi. İşte o açıklama ve mesajlar.

...Eğer bu gidişin önüne geçilemez ise, bundan toplumun bütün kesimleri ve Türkiye Cumhuriyeti zarar görecek....

....Bu nedenle, başta yürütme, yasama ve yargı organları olmak üzere, bütün resmi kurum temsilcilerini ve tüm yurttaşları, Anayasa'mızın öngördüğü, insan haklarına dayanan demokratik ve laik hukuk devletini, toplumsal barışı hedefleyerek yeniden oluşturmak için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyoruz...

Saylan, Türkiye'nin içinde bulunduğu bunalımı hak etmediğini belirterek, "Türkiye'nin birikimi, olağan demokratik rejime dönüş için yeterlidir. Bunun başarılabilmesi, bütün devlet görevlilerinin ve toplum kesimlerinin, hukuk devletinin ilkelerine saygı duymasıyla mümkündür" dedi.

ÜZERİNİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPIN

Saylan şöyle devam etti: "Eğer bu gidişin önüne geçilemez ise, bundan toplumun bütün kesimleri ve Türkiye Cumhuriyeti zarar görecek, hatta ülkemizin önemli ve özgül konumu dikkate alındığında, söz konusu bunalım, gerek Avrupa mekânı, gerekse bölgemizdeki toplumlar üzerinde olumsuz etkiler yaratacaktır. Bu nedenle, başta yürütme, yasama ve yargı organları olmak üzere, bütün resmi kurum temsilcilerini ve tüm yurttaşları, Anayasa'mızın öngördüğü, insan haklarına dayanan demokratik ve laik hukuk devletini, toplumsal barışı hedefleyerek yeniden oluşturmak için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyoruz."

Açıklama ÇYDD'nin internet sitesine de kondu ve site açılır açılmaz ekrana ayrı bir pencere olarak açılması sağlandı.

AKTİFHABER.

Özetle; Öz be öz Türk olmayan, Atatürkçüyüm diyerek İslama ve Türklere hakaret eden zavallı birisi. Bu ve bunun gibi neyüdüğü belirsizlere yetki verenlerinde bunlardan hiçbir farkı yok!

İyi niyetli olsun yada mandacı misyoner olsun, şunu herkes anlamalıdır ki Türkler müslümanlığı Türklük kadar benimsemiş ve vazgeçilmez görmüştür. Bunların yapmış oldukları adilikler yüzünden bugün AKP iktidardadır!

Aslında şuç tamamen bizde Atatürke adam gibi sahip çıkamadık ve malesef dinsiz şerefsiz misyonerlerin eline bıraktık!

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Göktuğ konunuzun hiç bi noktasına katılmıyorum..Siz sadece okuduğunuz veya duyduğunuz nüktelerle yargılama yapan bi bilince sahipsiniz Türkan Hocayla bizzat çalıştım onun tek düşüncesi vardır bu toprakta yaşayan her canlıya sahip çıkın çıkmazsanız sahip çıkan olur..Siz Vedat yenerer konusundada bi takım duyduğunuz donelerle yaklaşmış ve onu vatan haini diye yargılaşmıştınız her okuduğunuza inanmayınız biz bizzat yaşadıklarımızın yanındayız geliniz sizi tanıştıralım ve kendiniz yaşayarak sorarak bilgi edininiz..Bizler Atatürk'ü benimseyen Türkler olarak nefesimizi vereceğiz yaradana..Allaha emanet olunuz...

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Hanım efendi yukarıdaki yazıya katılmaya bilirsiniz ancak yukarıdaki yazıyı tekzip eden açıklamalar yapmanız lazım. Siz şöyle böyle yaparak yargılama yapıyorsunuz diyede olayı kişiselleştirmeyelim. Kişilerin anlattıklarından ziyade yaptıkları beni bağlar. Yukarıdaki yazılanlara karşı bir savunmanız varsa buyurun söyleyin yanlış düşüncede isek bizde doğruyu bulalım sayenizde.

Vedat Yenereri tanıyorsunuz anlaşılan bu kişi terörist başı ile muhatap oldumu olmadımı? Ne için muhatap olduğu beni hiçmi hiç bağlamaz sadece soruya cevap verin lütfen. Benim nazarımda kanlı katili adam yerine koyup muhatap alan vatansızdır!. BU DÜŞÜNCE BENİM KENDİ DÜŞÜNCEMDİR.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Göktuğ tavrınızdaki asil duruştan dolayı öncelikle size teşekkür ediyorum..sizinle bu konuyu gerçekten konuşup tartışmak istiyorum elbette ..amma bu platformda bu malesf gerçekleşmiyo daha öncede denedik biliyosunuz..eğer uygun görür ve gerçekten konuşup tartışmak istiyosanız msn adresim [email protected] eğer beni eklerseniz konuşup konuyu anlatmamı gerçeekten istiyorsanız tabi bunu sizinle paylaşmaktan onur duyarım..

DOĞUKAN

New member

Sevgili Göktuğ Kardeşim, Şu anda Atatürk ve Atatürk Türkiyesi yargılanıyor.
Sayın Saylan hakkında iddialar çıkmış çok mu..? Tekzip etmek için kayda değer görmemiş olabilir bence bunda yadırganacak bişey yok..

İki kişi arasındaki özel ve alakasız telefon görüşmelerinin bile sorgulandığı, hatıra defterlerinin, müzik cd lerinin, komik komik şeylerin delil diye toplandığı şu ortamda, daha dur bakalım Atatürk ve Cumhuriyetimizi savunmaya çalıştığımız şu ufacık yorumlardan dolayı belki tek tek sıra bizlere bile gelebilir kim bilir..!

Nasıl ki Sayın Denktaş'a sahip çıkıyorsak suçu kanıtlanmamış, Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerini savunanlarada sahip çıkmamız gerekir diye düşünüyorum.

"Baba Beni Okula Gönder" kampanyasına gelince.. Bu Ülkenin başına ne geldiyse cehaletten geldi..! Boşuna söylenmemiş "cahil dostun olacağına, okumuş düşmanın olsun" ben destekliyorum "eğitim şart"

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Yukarıda yazılanlar tekzip edilmeyecek kadar değersiz sözler değildir Türkleri ve islamı aşağılamak da Atatürkçülük değildir ayrıca Atatürkçülük de kimsenin tekelinde değildir ben böyle Atatürkçü kimseyi tanımam. Allah pazarınıza çarşı versin.

BAHAR

Dost Üyeler
Cevap: Saylan: Artık Bir Görevim Daha Var!...

Doğukanım teşekkür ederim.Eğitim şart gerçekten üstelikte 7 den 70'e şart...Pazar çarşı bakışında ki baağnaz düşüncelerle bölündük biz..Türkan Saylan ve gurubu hakkında tekzip yapma gereği zaten hiç görmedim ama yapılması gerekirse herkesten önce alana ineriz..sadece Türkan Saylan mıdır alınan??Tüm aydınlarımız için biz burdayız.. Başbuğ paşamızın da dediği gibi bölemezler biz burdayız:))

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Aramızda ÇYDD'den burs alanlar var galiba bu kesim hem MHP ci hem solcu bir düşüncede nasıl olabiliyor gerçekten çok garip =))
MHP'nin Üniversitelerde baş örtüsüne payandalığını hiç afftemiyormuşşş çokda TIN...

BAHAR

Dost Üyeler

Bu ülkeyi bölmekte kullanılan en büyük etken Milliyetçilikve din zaten..ama bizler artık uyandık adaşlar kendimizi kullandırtmayız ve böldürtmeyiz..herşey tam bağımsız Türkiye için..Mhp veya Sol görüşlerimiz önemliyse ve düşündürtüyorsa demekki varız ne güzel...'Aziz nesin iyi demis : bir adim daha ileri gitmeye calisalim.Geri degil...

BAHAR

Dost Üyeler

Ayrıca sevgili Göktuğ yukarıdaki kaynağı belirsiz yazınızın Çağdaş gençler istemeyen bir Fetocu gurubun yazdığı ve kullandığı açıklanmıştır..birdaha tam bir inceleme yapmadan kaynağı araştırmadan insanların kişiliklerini rencide edici veya bölücülük yaratabilecek yazıları lütfen bizlerle paylaşmayınız...Samanyolu.com veya benzeri sitelerde paylaşabilirsiniz...

BAHAR

Dost Üyeler

TÜRKAN SAYLAN'A KİM TUZAK KURDU?
Türkan Saylan, yapılan operasyonlara ÇYDD'nin karıştırılmasının nedeninin cemaatler olduğunu, dün akşam da kendisine bir tuzak kurulduğunu açıkladı.
17 Nisan 2009 Cuma 15:41
İSTANBUL / ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Yüksel'in Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. İşte Saylan'ın açıklamasından satırbaşları:

AYŞE YÜKSEL GÖNÜLLÜ OLARAK VAN'A GİTTİ

- Biliyorsunuz ben emekçi sözünü çok seviyorum ve örgütlü toplumdan yanayım. Örgütlü toplum olmazsa demokrasiye kavuşamayız. Dün gece ÇYDD’de tutuklanan herkes serbest bırakıldı. Bir kişi hariç. Prof. Dr. Ayşe Yüksel.

- Tam 8 yıldır Van’da gönüllü görev yapıyor. 4 yıl rektör yardımcılığı yaptı. Tam 13 bin öğrenciden sorumluydu. Baktı ki 13 bin öğrenci tarikatlar tarafından paylaşılmış. Öğrencilerin gıdasız olduğunu saptadı. Emek arası patates ile 24 saat duran çocukları gördü.

- Kolları sıvadı giysi bankası kurdu. Her çocuk bilgisayara kayıtlı belli süre içinde gidiyor kendine ve ailesine alıyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde giysisiz çocuk kalmadı. Ayşe Hoca daha önce neredeydi demeye başladı öğrenciler.

- Cemaatçilerin dikkatini çekti. Sonra çete davası açıldı biliyorsunuz. Mahkeme görevsizlik kararı verdi.

- İşte orada yapılamayan şimdi gerçekleşti ve gece yarısı Van olaylarıyla bağlantılı olarak tutuklandı. Biz hukukun üstünlüğünden yanayız.

Bu bağlılık bizleri şaşırttı. Dürüst olmak ne denli önemliymiş diye bir tür sağlama yaptık.

Bu yargılamanın başlangıç aşaması bile üniversite hocası olanları, YÖK’ün izni olmadan mahkemeye sevk edilmeleri mümkün değil. Bu nasıl yapıldı bilmiyorum, bunların hesabı sorulacak.

- Orada mahkum edilemedi, bari burada hakkından gelelim dediklerini düşünüyorum. Bizler adaletin gerçekleşmesini istiyoruz.

- Hukuk dışına çıkıldıkça vatandaşın güveni sarsılıyor. Bir tek yargı kaldı güvendiğimiz. Yargının bağımsız olduğuna inanıyoruz. Eminiz sonunda adalet yerini bulacak.

- Bu tutuklanan arkadaşlarımızın her biri haklarını arayacakalar bir bir. Biz sivil toplum örgütü olarak biz de arayacağız. Başaracağımıza eminim.

SAVCININ ALDIĞI HARD DİSKLER YÜZÜNDEN 10 BİN 500 LİRA PARA HARCADIK

- Biliyorsunuz bilgisayarlar verildi verilmedi,

- Bir üyemiz tarafından 10.500 TL’lik bir bağış yapıldı. Bu para ile harddisk almak zorunda kaldık.

- Bu 10.500 TL ile 42 tane harddisk almak zorunda kaldık. Bununla birlikte yaptığımız harcama toplamıyla, 24 ilköğretim öğrencisinin bursu, 84 üniversite öğrencisinin aylık bursunu karşılayabilirdik.

BANA TUZAK KURDULAR

- Bende dün gece bir tuzak yaşadım. Bir programdan 3 öğrenci istediler. Bende bizim bu işlerden sorumlu arkadaşlarımıza telefon ettim sen ayarla dedim.

- Sonra bana telefon geldi. ‘Ben Olgay’ dedi, ben de çok yorgundum. Dedi ki ‘3 tane kardeş vardı, bizden okuyup meslek sahibi olmuşlardı. Onları davet edeyim mi’ dedi. ‘Yalnız devlet memuruymuşlar’ dedi. Ben de ‘Kimseyi zorlamayız o riski alıyorlarsa tamam’ dedim.

- Sabah arkadaş aradı tekrar. ‘Kardelenlerden üniversiteyi bitirmiş birileri var kafamda’ dedi. Ben de ‘O üç kardeşe ne oldu’ dedim. Olgay da ‘Ne üç kardeşi’ yanıtını verince, ‘Sen beni dün gece aramadın mı’ dedim, ‘Aramadım’ dedi.

- Demek ki bizim böceğimiz bir yerlerde mesaj gönderdi. Kim bilir onlar çıktıktan sonra ne söyleteceklerdi.

EVET ANNEM HIRİSTİYANDI

- Rahmetli annemin Hıristiyanlık meselesi var. Onları da size vereceğim. Annem İsviçre kökenli, ilk defa bir Türk vatandaşıyla evlenip buraya gelmiş. Daha sonra ben olunca gidip Müslüman oluyorlar.

Malum basın bunun ilk satırlarını alıyor. Birinci ikinci üçüncü satırlardan sonra kesiyorlar bunu ve böyle veriyor size.

DOĞUKAN

New member

Tartışma platformundaki Türkan Saylan hanımefendi ile ilgili habere yorum yazan arkadaşlardan Göktuğ kardeşimiz sanırım Ahmet Hakan'ın bu yazısını okumamış..
http://www.kibris1974.com/hangisi-daha-guclu-8216-ordu-8217-mu-8216-cemaat-8217-mi-g-t68033.html

Bizde insanları karalamak çok kolay olur hale gelmektedir. Bugün 30 bin civarında öğrenci kitlesine burs vermek ne demek..? Eğer Türkan Saylan hanımefendinin bu girişi ve katkısı olmasaydı sanırım bugün bir o kadar 30 bin ve civarındaki genç kardeşlerimizinde beyni yıkanmış olacaktı aynen aşağıdaki karikatürün anlatmak istediği gibi..!!!

Türkan Saylan;
"
- Rahmetli annemin Hıristiyanlık meselesi var. Onları da size vereceğim. Annem İsviçre kökenli, ilk defa bir Türk vatandaşıyla evlenip buraya gelmiş. Daha sonra ben olunca gidip Müslüman oluyorlar.
Malum basın bunun ilk satırlarını alıyor. Birinci ikinci üçüncü satırlardan sonra kesiyorlar bunu ve böyle veriyor size."

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler

Değerli arkadaşlar ve gönüldaşlar,
Ciddi bir konunun ilginç bir tartışma polemiğine ilerlediğini üzülerek görmekteyim.
Sizlerden ricam tartışma ortamını bizlere yakışır şekilde sakin ve olumlu bir üslupla paylaşmanızdır.Yoksa bizlerin böyle ağır tartışmalara girmesi sadece düşmanlarımızı güldürür..

Saygı ve sevgilerle..

TTK ve Y

DOĞUKAN

New member

Dr.Yalnızefe
Değerli arkadaşlar ve gönüldaşlar,
Ciddi bir konunun ilginç bir tartışma polemiğine ilerlediğini üzülerek görmekteyim.
Sizlerden ricam tartışma ortamını bizlere yakışır şekilde sakin ve olumlu bir üslupla paylaşmanızdır.Yoksa bizlerin böyle ağır tartışmalara girmesi sadece düşmanlarımızı güldürür..

Saygı ve sevgilerle..

TTK ve Y

katılıyorum.

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Bahar hanım size yazıyı tekzip edin dedim edemenidiz, iftira bunlar diyorsanız aksini ispatlayın lütfen. Namaz kılmayı bale ile kıyaslamak kimin haddine hele birde bunu Atatürkçüyüm diyerek yapmak asıl bölücüğün ta kendisidir. Bu bölücülüğün ceremesini şimdi çekiyorlar kimbilir belkide bunların hepsi birer oyundur! Ben bir yerden okuduğum yada duyduğum şeyi gelip buraya kopyala yapıştır yapmıyorum! Kendime yeter aklım fikrim var burada hiç kimseyi etkilemek gibide bir derdim yok kim hangi yola giderse gitsin benim yolum belli.

Doğukan kardeşim aynı sözler sizin içinde geçerli bahsettiğin o yazıyıda biliyorum islamı basın zamanında sol kesimin yapmış olduğu gibi fırsat bu fırsat diye saldırmaya başlamıştır. Ancak ortada su götürmez bazı gerçekler var bunların en önemlisi Atatürkçü düşüncede olduğunu söyleyen kişilerin yada kurumların kendi elleriyle yaptıkları (yüzlerce kez söyledim yine söyleyeyim Andoluda Türk İslam kültürü üzerinde yaşayan halkın tepkisinin ne olduğu açıkca ortadadır.) Ampül yanıyorsa bunun mesuliyeti bu şahıslardır. Şimdi bu ampülü söndürmek istiyorlarsada İslama karşı saygılı olmayı öğrenmek zorundalar.

Kolay gelsin.

BAHAR

Dost Üyeler

Size tekzip zorunda dilim sizi kazanmak bize bişey kazandırmaz..Sizin iddalrın sahibi fetullahçı bi grup olduğu için hele onlara hiç tekzip etmem...tartıştığım kişilerin doneleri çok önemlidir benim için değmeli canım arkadaşım..sen düşündüğünü onaylıyosan daha söze gerek yok...

DOĞUKAN

New member

Sevgili Göktuğ, ne rozet Atatürk'çüsüyüm ne de poposu sıkışınca "Eşhedü enlaa" diyen müslümanlardan.. eleştirilerini hiç üzerime almıyorum :)

Ampul yanıyorsa bunun mesuliyeti şahıslarda değil, cahil insanlarda.. onun için eğitim şart ve onun için sayın Türkan Saylan'a destek veriyorum. Çünkü Sayın Saylan bu işi başarmış, başaramamış olsaydı bugün evi aranmazdı..!

Ampulü söndürmeye çalışanları İslam karşıtı olarak genellemekte yanlış..! İslam'a en büyük saygısızlığı yapanlar, İslamı kendi tekellerine almaya çalışanlardır.

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Doğukan ben senin Atatürkçülüğünü yada müslümanlığınla alakalı birşey yazmadım. Bilgilendirmek istersende sevinirim,
Nasıl bir Atatürkçüsün Doğukan?
Yada nasıl bir Müslümansın açıklarmısın bize? Yada kestirmeden cevap ver istersen Türkan Saylan gibimi Atatürkçü ve Müslümansın?

Birde bunlar İslam karşıtı değilde neci oluyor Atatürkçümü =)) Atatürk ne demiş milletin inanç değerlerine sövün aşağılayın mı demiş! Atatürkü sahip çıkanada bakın hele Türk İsveç kırması bunamı kalmış Atatürk Milliyetçiliğini sahiplenmek!

Ortak düşman AKP ye karşı bile birlik olamıyoruz!
İslama en büyük saygısızlığı yapanlar kendi tekeline alanlar oluyorda Atatürkü kendi tekeline alanlar ne oluyor?

Bahar hanım
mesajınızdaki sizli bizli yazınızla renginiz belli oldu bizimde, 68 kuşağı kalıntılarını kazanmak diye bir gayemiz hiç bir zaman olmadı olmayacakta.

BAHAR

Dost Üyeler

Rengim mi merakmı ediyordun canım arkadaşım bumuydu gayen:))Noldu neyi öğrendin merak etim doğrusu benim için sanalda yokmuydu bi belge veya biyografi:))68 kalıntısı derken ben sizler kadar yetişemedim bile o kuşağa siz daha iyi bilirsiniz o dönemi ben kalıntı olabilecek kadar yaşayıp görmedim tabi henüz:))Abilerime saygısızlık etmiş olmuyorum dilmi anlatmak istediğinizi anlıyamazken..Siteye üyeliğimi yaparken siyasi görüşünüz diye bi blog göremedim ...