Saylan: Artık Bir Görevim Daha Var!...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Cevap: Saylan: Artık Bir Görevim Daha Var!...

Kendi aranızda ki sorunları çözmenizi Yönetici odasında yapmanızı rica ediyorum.

BAHAR

Dost Üyeler

Yönetimden kendi adıma özür dilerim..Tartışma adabını bozduğumdan ve seviyeyi düşürdüğüm için tüm üyelerden özür diliyorum..Bu tartışma site amacıyla hiçbişekilde alakalı değildir kişiselleştirilmeye çalışılmıştır buna izin verdiğim için afedersiniz...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com

Yönetimden kendi adıma özür dilerim..Tartışma adabını bozduğumdan ve seviyeyi düşürdüğüm için tüm üyelerden özür diliyorum..Bu tartışma site amacıyla hiçbişekilde alakalı değildir kişiselleştirilmeye çalışılmıştır buna izin verdiğim için afedersiniz...

Bu mesajı ile büyük bir erdemlik gösteren Bahar hanıma teşekkür ederim.

Kavaz

Dost Üyeler

Sevgili arkadaslar,yorumlarinizi ve goruslerinizi okudum.Bence acik fikirli olup'da fikirlerimizi ortaya koymak cok guzel bisey.Tabi'ki her konuda her gorusde ayni dusunemeyiz.Zaten bir sitenin guzeligi tadi bu.Her yapilan konularin ve gorusun icinde kalma sartiyla kisinin inandigi gorusleri yalinzca savunmasi degilde herkesin anlaycagi gibide aciklik getirmesi'de cok muhim diye dusunuyorum.Biri birimize gosderecegimiz saygi karsisinda anlatamiyacagimiz veya anlayamaycagimiz fikir ve gorus yokdur.Saygilarimla.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Öncelikle tartışmanın bir şekilde rayına gireceğine sevindim.

Ben bir dernek başkanıyım ve şunu belirtmek isterim ki, dernek tüzüğümüzü hazırlarken kitap, gıda ve giysi gibi ihtiyaç maddeleri bankacılığı yapmak istediğimizi tüzüğe aldığımızda tüzüğümüzün yeniden düzenlenmesi istendi.

... bankacılık hizmetleri izni sadece cemaatin desteklediği derneklere veriliyor.

-----------------

Burs konusuna gelince, bu konuda yaptığım bir kaç araştırma üzerine düşüncelerimi belirtmek istiyorum, kesinlikle bilimsel bir çalışma değildir, bazı uzmanların görüşleri alınmıştır :

Burs verilen öğrenci, öncelikle para alan genç ve para alarak yetişen kişi olarak birey özelliğini kazanamıyor diyen psikiyatristler var, devlet burslarını hariç tutuyorlar.

Devlet, sosyal devlet sıfatı nedeni ile bunu yapıyor ve karşılık olarak geri ödeme şartı koyuyor.

Karşılıksız burs alan öğrenci burs verene karşı daima borçlu oluyor.

4. murat başka ülkelere borç verirken ne demiş, "para almaya alışan emir de alır."

Dernek ve vakıflarca verilen karşılıksız bursların da elbette bir karşılığı vardır, ancak bunlar karşılıklı sözleşmelerle belirlenmediği için asla ödemeleri bitmez. Bu durumda bireyi olumsuz etkiliyormuş.

Öğrenci devletten, anneden, babadan veya bir başka yakınından alamadığını bu kurumlardan aldığı için, devlet, anne, baba yerine bu kurumları koyuyor, diyen uzmanlarda var.

Öte yandan devletin yapması gereken bir görevi devlet izni ile faaliyet gösteren kurumların yapması ile alt bellekte yani bilinç altında devlet bu kurumlardan küçük düşüncesi oluşuyormuş.

Şimdi bu olumsuz etkileri Türkan Saylanın bilmemesi en azından bir kaç olumsuz görüşü okumamış olması imkansız.

Buna rağmen binlerce öğrenciye burs veriyor ve bunu her defasında artan bir sesle dile getiriyorsa bu maksadının devleti küçük kendi vakfının büyük olduğunu belgelemek için yırtınıyor diye düşünmemek imkansız.

---------

.... Bankacılığı izni cemaat destekli stk lara veriliyor, (inanmayan bir tüzük yazıp götürsün valiliğe ve biz dernek veya vakıf kuracağız, tüzük taslağımıza göz atarmısınız desin, tüzük taslağı da internette var)

Bursların gençleri nasıl etkilediği biliniyor ve buna ısrarla devam edilirken sürekli yüksek sesle bu halkın başına vuruluyor.

Arada da cemaat ile ufak tefek kapışmalar oluyorsa bu, aynen bu öbekte olduğu gibi insanları her şey için ve her şartta ikiye bölmek, kavga ettirmek, devleti küçük düşürmek için çalışan iki organizmanın ortak bir noktadan çıktığını gösterir.

Eğitim gereçekten çok önemlidir, ancak ülkemizdeki eğitime, özellikle ingilizler "cahillik öğretisi" diyorlar. Nedir cahillik öğretisi, bir başkasının tespitlerinin öğrenilmesi, araştırma yapmadan, sorgulamadan başkalarının sözlerine inanılarak eğitim yaptırmak.

çev - çydd bu derecede eğitim ile iç içelerken eğitim kalitemizin yükseltilmesi için ne yapmışlardır?

Hiç bir şey!

Yapılanlar, olumsuz niteliklidir. Ayrıca devamlı olarak başa kakılmaktadır.

İyi niyet aramak saflık olacaktır.

Gelelim, sıra üzerinde namaz mı kılınacak, bale mi yapılacak?

Türkan Saylan sıra üzerinde namaz kıldıracaklarına bale yaptırsınlar demiş, Ayşe arman ile yaptığı röportajda da bunu kabul ediyor zaten, bu sözü gerçek.

Okul sırası üzerinde ne namaz kılınır, ne bale yapılabilir.

Okul sırası üzerinde namaz kılma biçimi gösterilebilir, ama bale nasıl yapılır gösterilemez.

Bu söz dahi eğitimizde karmaşa yaratmak için dile getirilmiş bir söz olarak karşımızda durmaktadır.

Söze karşı çıkanlar, mantığından ziyade namaz ve baleyi birbirine karşı alternatifmiş gibi algılarak cevap vermeye çalıştıkları (bunun böyle algılanacağından eminlerdi muhtemelen) için hep havada kaldı.

Sanki bale yapan namza kılamaz gibi kılmamalı gibi veya namaz kılan bale yapamaz gibi yapmamalı gibi değerlendirilerek iki senedir ülke gündemi meşgul edildi.

Öte yandan henüz gündemde olmayan bir konu daha var. son bir kaç senedir, galiba üç sene, İstanbul Kasımpaşada Çingene çocuklara çev - çydd destekli olarak batı müziği öğretiliyor. Bunun nesi kötü diyene de şunu sormak istiyorum, öğretilen müziklerin hepsinin klise ilahileri olması masum bir tesadüf olabilir mi?

Bu yıllar içinde kaç Kasımpaşalı Çingene çocuk ve ailesi hristiyanlaştırılmış olabilir?

Batı müziği denildiğinde klise ilahileri öğretilmesi ne kadar masum bir davranıştır, sebebi ne olabilir?

Peki ülkemize faydası nedir?

Madem Türkan Saylan ülkemiz için bir şeyler yapıyor, yaptığını iddia ediyorsa bu davranışının ükemize faydasını da kendisinin veya birlikte çalıştığı kişilerin açıklamasını beklemek hakkımızdır.

DOĞUKAN

New member

Her nedense (ki her zaman böyle olmuştur) (zaman zaman bende dahil) eleştirilmesi gereken konu başlıklarını ortaya çıkartıp, bir noktada birleşmemiz gerekirken, hep bireyselleştirir ve gereksiz yere (yazdıklarımızı tartışmayızda) birbirimizle tartışırız..!! ve sonunda birileri "tartışmanın seviyesini bozduğum için" diye başlayıp özür dilemek zorunda bırakılır.. Tartışma kelimesini kavga etme olarak anlayan arkadaşlarımızı anlamakta zorlanıyorum. Bir yerde iktidar varsa muhalefetde olmak zorunda..

Kopyala yapıştırmaya karşı olan arkadaşlarımız ne yazık ki kopyalamadan yapıştırmadan içlerinden geldiği düşünceleri paylaşmaya çalışan arkadaşlarımızıda eleştirir..! Herkesin doğrusu kendine aittir, karşı fikirlerde herkesin kendine aittir. Tartışılan konuya öyle yada böyle katkıda bulunan kişiyi küstürmek marifet değil bence onu ikna edebilmektedir diye düşünüyorum.. Tersini iddia eden varsa o zaman "Tartışma Platformu" bölümünü iptal edelim boşuna yer kaplamasın..!

"Nasıl bir Atatürkçüsün yada nasıl bir müslümansın Doğukan?" Atatürkçülüğün iki hali olduğunu hiç duymadım..' varsa siz söyleyin bende hangi tarafında olduğumu açıklayım sevgili kardeşim. Ayrıca Atatürk bir dünya lideri. O zaman Dünyanın her tarafından Atatürk'ü sahiplenmelerinin bence bir sakıncası yok. Günümüzde müslümanlığın nereseyse yüzlerce halini çıkarttılar.. Din konusunda alim olmadığım için bırakın müslümanlığımda Allah'la benim aramda kalsın..

DTP dışında benim düşmanlarım arasında şu yada bu parti yok, demokrasiye inanıyorsak, milletin iradesinede saygı duymak zorundayız, demokraside bunu gerektiriyor.. (sigara dışında) tekelin her türlüsüne karşıyım. :)

Kartal Gözü'nün yazdıklarını okudum, enteresan şeyler var.. ancak bazan insanlar anlatmak istediği şeylere örnek verirken (namaz ve bale gibi) düşüncelerini ifade edemeyebilirler.. tabi Sn. Saylan gibi biriside ifade edemezmi edebilirmiydi bilemiyorum.. Sadece okuduklarımdan şunu anlıyorum, Sn. Saylan'ın açıklamalarının içinden belli yerler cımbızla çekilip bize yansıtılmış diye düşünüyorum..

(Kişisel eleştirilere kişisel cevap yazmak zorunda bırakılsamda; Bu forumdaki herkes benim kardeşim.. herkes benim arkadaşım.. Darılmak gücenmek yok.. :) )

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Saylanin tüm konuşmalarına ulaşmak isteyen netten arama yaparak ulaşabilir.

Hepsini buraya almak aymazlık olacaktır.

Haklısınız, her sözü kılı kırk yararak eden bir insanın bale/namaz karşılaştırması tesadüfi olamaz.

Cımbız ile söz çekmeye ihtiyacım olmadığını belirteyim.

Diğer konudaki mahkeme kararı gerçektir. Her isteyen harç bedelini yatırarak edinebilir.

Annesi ile ilgili olarak sadece Türk olmadığını yazdım, yorum yapmamıştım.

Yazdıklarıma cevap için Bahar hanımı bekleyeceğim. Anladigima göre kendisi Türkan Saylana yakın ve cevabı birinci ağız değilse de birinci ağıza yakın olacaktır.

Dilerim sitede yine bir yönetim dayanışması ile karşı karşıya değilimdir.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üflermiş ya... benim ki de o hesap.... :eek:

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Arkadaşlar eğitim adı altında kürt veletlerine sizin bizim vergilerimizle yada bu vakıf aracılığıyla eğitim verildiğini unutmayın.

DOĞUKAN

New member

Sayın Kartal Gözü, "cımbız" kelimesi size değil malum basına hitaben yazılmıştır. Yönetim Demokrasiden yana merak etmeyin :)

İnternette herkes için birşeyler yazılıyor hangisi doğru hangisi yanlış adli tıp kurumuna gönderelim diyecem ama en son tacizci gazeteci olayından sonra sanırım oda yanlı :)

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Bilgi, akıl ve muhakeme edebilme yeteneği, adli tıptan daha öncelikli olmalı!

DOĞUKAN

New member

Kartal Gözü;
Bilgi, akıl ve muhakeme edebilme yeteneği, adli tıptan daha öncelikli olmalı!

O'da Allah'ın bir hikmeti.. ama bizde yok.. hor görme garibi.. :)