Maksat Mayın Temizlemek Değil!

merol1122

New member
Cevap: Maksat Mayın Temizlemek Değil!

Sayın Ayla Berkin (ab ::p) Mayın temizleme konulu yazınıza kesinlikle katılıyorum. Temizlemeden ziyade 49 yıllığına kiralanması konusunda oy verdiğim hükümet tarafından yapılmasını da kabullenmiş değilim. Ama kabullenemediğim bir konuda kesinlikle Başbakanıma rte, Genel Kurmay Başkanıma ib vs ler gibi seviyesizlikler. Ben bu vatanı ve insanları çok seviyorum. Kimse de ne benden üstün veya ben de kimseden üstün sevdiğimi iddia etmem, kimse de etmesin ltf. elbette bir ülkede aymazlarda olacak benim sözüm onlara değil.
Bu güzel ülke ne Fatih Sultan Mehmetin, ne Kanuni Sultan Süleymanın, ne Atatürkün vs vs (ne de Kıbrıs Sn. Denktaşın - ki sonradan vefat eden ağabeyim (hepsinin ruhları şad olsun) beşparmak dağlarına komanda olarak inmişti) Hepsi de bizim atalarımız (iyi veya kötü)
Gelin bu vatanda benim Cumhurbaşkanım, benim Başkabanım, benim Genel Kurmay Başkanım diyelim ve diyebilecek politikalar, düşünceler oluşturalım. AKP.ye şeriatçı-vatan haini, MHP.ye faşist-ırkçı, DTP.ye Kürtlere kart-kurt, aman neyse çoğaltmak mümkün o zaman derlerki sen kimsin? Yaftalama yaftalanırsın.
Sözün özü şuki; İnsanlık ölüyor kimsenin kimseye güveni kalmadığı, herşeyin çorbaya döndüğü bir ülke satılsa ne olur, satılmasa ne olur. Bu güzel ülkemizde kem gözler çok ama kem gözleri oyacak pırıl pırıl gözlerde çok. Biz kendimize etmediğimiz sürece kolay kolay kimse birşey yapamaz. Bugünlerde yaşanan bazı şeylere baktığımızda bundan çok değil 15-20 sene önceleri inanmazdık.
Söylenecek daha çooookkkk şey var ama uzatmanın da anlamı yok sivrisinek saz anlamayana davul zurna az misali uzatmayım.
Bu yazımın üye olduğum sitede yayınlanıp yayınlanmayacağı da sitenin samimiyetini gösterecektir.
ORTAK ÇIKARLARIMIZDA BİRLİKTE HAREKET EDİLDİĞİ MÜDDETÇE BU GÜZEL ÜLKEYE VE AZİZ MİLLETE KİMSE BİRŞEY YAPAMAYACAĞINI BİLSİN İSTERİM.
HERKES BU ÜLKEYE BİR FİDAN ALSIN DİKSİN.:)

ganimet

New member

neden tayyüp bu ihaleyi yasal yapıyor hiç düşünüyor muyuz ?

ileride yüce divandan yargılanmaktan korktuğu için...

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Evet Ordu milletindir ve millet için ihdas edilmiştir.

Milletimizin binlerce yıl önce icat ettiği 10 luk askeri düzen bugün tüm dünya tarafından uygulanmakta, daha iyisi geliştirilemedi.

Bu ordu bidayetinden günümüze savaşçıları aynı zamanda halk olan millet tarafından oluşturulmuştur. Talimlerde "her Türk asker doğar" demenin bir nedeni de sivillerinde ordu üzerindeki hakları olduğunun kabulü ve ispatı.

Göktuğ un yazısından bir bölüm aldım
"Tuğgeneral Gürak, bu mayınların temizlenmesi için modern teçhizat ve uzman personele ihtiyaç olduğunu belirtti. Söz konusu modern teçhizatın teminin uzun zaman alacağını ve bundan dolayı ekonomik kaybın yaşanabileceğinin değerlendirildiğini ifade eden Gürak, "Bu nedenle mayınların temizlenmesinin bedeli ödemek kaydıyla hizmet alımı yoluyla yapılması, NATO NAMSA'ya öncelikli olarak görev verilmesi konusunda ilgili mercilere zamanında görüşümüz iletilmiştir" demiş paşamız.

Ülkemizde kurumların görevleri ve kuruluşları yasa ile belirlenmiştir.

Söz konusu yasaya göre de ne yapılacak işin alacağı süre ne de yapılacak işin maliyetinin hesaplanması TSK nın görevleri arasında sayılmamıştır.

Bu hesaplamaları yapacak kurumlar vardır. Bu durumu da kendileri gayet iyi bilirler.

Gölgeler uzamaya başlamış arkadaşlar.

Okunduğunda ilk düşünülen, gayet haklı ülke menfaatlerini ön planda tutan bir komutan açıklaması gibi duruyor.

Oysa yasal düzenlemeye bakıldığında kendi işini yapmamak için başka kurumların görevlerini üstlenmiş bir komutan görüyoruz.

Sayın komutana sormak lazım, komutanlar daima zaman ve maliyet hesaplarına dikkat ediyorlar mı?

Bunları hemen hiç yapmadıklarını basında çıkan, yalanmayan haberlerden biliyoruz, şimdi neden başka kurumların görev alanından açıklama yapıyor?

Bunun yerine söylemesi gereken şey, ihtiyaç duyulan malzemenin maliyeti ve eğitimi. Bütçe hazırlanma sürecindeyiz, alsın bütçesine bu teçhizatı ve maliyetini, meclis alt komisyonunda veya genel kurulda kırpmaya kalkarlarsa halktan destek istesin.

Desteği vermeyecek bir kişi bile düşünemiyorum.

Ama öncelikle TSK bilsin ki halk bu işin TSK tarafından yapılmasını istiyor.

Yeterli personel olduğu muhakkak. Yoksa bile bugüne kadar neden yetiştirilmediğinin hesabını vermek zorunda değiller mi, daha önce de sordum şimdi de soruyorum, istihkam taburları neden var o halde? Bu konunun gündeme geldiği gün işe başlayan astsubaylar şimdiye kadar kaç kere yetişirdi.

Ayrıca madem elde yeterli personel yoktu da öcalanı teslim etmeyen Suriye nasıl tehdit edilmişti? Mayınları temizlemeden nasıl geçecekti ordu Suriyeye? O mayınların temizlenebileceğini herkes çok iyi biliyordu ki öcalan kaçırılmıştı Suriyeden.

77. yılında sınırlarımızı bölgenin işgalcilerine terk etmek için mi Kurtuluş Savaşı verdik, 30 seneyi aşkın süredir terörle bunun için mi mücadele ediyor ve onca şehit veriyoruz?

Kartal Gözü

Dost Üyeler

merol1122, haddinizi bilin ne demek "Sözün özü şuki; İnsanlık ölüyor kimsenin kimseye güveni kalmadığı, herşeyin çorbaya döndüğü bir ülke satılsa ne olur, satılmasa ne olur"

Siz neyi kime satmanın bahanesini burada yapıyorsunuz?

sitede ne yayınlanacak ne yayınlanmayacak bellidir. Ülkemize dil uzatanlara fırsat verilmeyeceği ise kesindir.

BİLGE KAĞAN

Dost Üyeler
Kırmızı Benizli,Alın Teri ile Islanmış Vatanımın K

Sayın merol arkadaşım güzel demişşsin ortak cıkarmalarımız için hareket etmeliyiz diye.Ama nerde hani Ülke cıkarlarımızı gözetecek yöneticiler?Kime diyet borçları varda bu tasarıyı ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorlar.
2 sene önce petrol kanunu ile 50 yıllığına petrol işletmerlinin hakkını 50 yıllıgına yabancılara veren,ve o yabancı sirketler cıkarttıkları petrolun vergisini ödeyecekler diğer kalanını yurt dısına cıkartacaklar,Yine avrupa birliği uyum ayağı ile cıkan toprak satısı ki ab ye yeni üye olan ülkeler bile üyeliklerininin 15.yılından sonra buu kanuni düzenlemelerini yapmaktalar.Kanla alınan toprakları kanla veririz felsefesinden kanla alınan toprakları gözümüzü kırpmadan satarız felsefesine nasıl gelindiğini siz oy verenler daha iyi bilirsiniz ve sorumluluğunu taşırsınız umarım.Bu kadarmı peki?Hadi onuda geçtim geniş arazilerin satısını,İmarlı arazilerin yüzde 40 ına yakınını yabancılara satılabileceğini garanti eden kanunun nasıl gizlice gecirildiğinide bilmiyorsundur eminim.
Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan sanayi kuruluslarının '' MİRAS YEDİ'ler gibi nasıl tüketildiğini,Kar eden kurumların 4 yıllık karları karşılığı,devletin bankalarındaki kobi kredilerini müdürlerini zorla değiştirerek bir gecede RTE nin damatlarına alındığını unuttunuz galiba?Suan kobilere kredi yok niye paramı koydular bankada?

Şimdi soruyorum sana arkadaşım Nerede Halkımın cıkarı?Nerede Türklük suuru?Yav allah aşkına yalvarıyorum su yabancılara ermenilere rumlara gösterdiğiniz EMPATİ nin 10 da birini Kendi öz halkınıza gösterin!

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Hiç merak etmeyin kadınlar da gönüllü gider askere. Boşuna demiyoruz her Türk asker Doğar diye. Hele bu günlerde çok isterim Asker olmayı. O PKK itlerinden bir kaç tanesini öteki dünyaya yollamayı çok siterim.

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

sayın Merol belli ki AKP'li bir kardeşimizsiniz ve doğal olarak güvenerek oy verdiğiniz partinizin yetkililerinin de bazı yanlışlarını görebilmenin ezikliğini yaşıyorsunuz. önce size şunu söylemek istiyorum. eğer ben birilerine Başbakanım demiyorsam, Cumhurbaşkanım demiyorsam bu benim kendi uydyrmam değildir. bunu KKTC cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden Sayın Tolum Liderimiz bizzat kendisi belirtmiştir. Egemenlik uğrunda ölünecek bir Leyla değildir diyerek KKTC'yi inkar etmiştir. Cumhurbaşkanlığı forslarını kaldırıp yabancı misyonerlerle görüşerek kendi Toplum Liderliğini ilan etmiştir. yani bu bir yaftalama değildir. bu Sayın Talat'ın kendi isteğidir. RTE'ye gelince ona ister istemez Başbakanım diyorum çünkü o en azından şimdilik Türkiye Cumhuriyetinin sembollerine dokunm cürretini gösteremiyor. ama ilerde Ilımlı İslam Cumhuriyetini kurduğunda oda benim Başbakanım olmayacaktır. onada ancak Kabile reisi diyebilirim inşallah o günler gelmez. yani kısaca anlatmak istediğim bulunduğu makamın hakkını verenlere sözüm yok, bulunduğu makamı kendi siyasi görüşlerine alet edenlere ise hak ettikleri gibi hitap etmekten bir an bile geri durmam. KKTC'nin Cumhurbaşkanı her zaman için bu devletin armasını, forsunu göstermekten çekinmemelidir. Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı da Tüm nimetlerinden sonuna dek faydalandığı bu cumhuriyete alternatif aramamalıdır.

Son düzenleme:

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

evet, Sayın Merol, o satılsa ne olur satılmasa ne olur konusuna da değ,nmek istiyorum. Ülkeyi bu hale kim getirdi ve insanların güvenini kim sarstı. Tabi ki o oy verdiğin RTE ve AKP bu hale getirdi. satılsa ne olur satılma sa ne olur. satılırsa senin RTE'nin de hiç bir fonksiyonu kalmaz ilerde Saddam gibi kendini yaratanların elinde son yolculuğuna çıkarken bulur. Satılmazsa AB'ye girmesekte Türkiye Cumhuriyeti olarak ilelebet yaşarız. Tüm Türk devletleriyle birlikte. birde konuyu bu yönden irdeleyin lütfen sayın Merol

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Sayın Göktuğ size binlerce teşşekür etmek isterim. tamda benim yüreğimden yazmışsınız. TSK bizim TSK olmaktan çıkartılıyor. ABD'nin güdümünde bir TSK oluşturuluyor. bunu belirtmekte TSK'yı yıpratmak değildir. TSK keni kendini yıpratıyor. PKKteröristlerine onlarda bie ana evladıdır derken. mayın temizlemeye gücümz ve teknik techizatımız yetmez derken. Ne oldu dünyanın en güçlü 2. ordusuna. o mayınlar temizlenmesin. madem temizlenecekti, ne diye döşediniz. mayınlar temizlendiğinde o sınırları nasıl korumayı düşünüyoruz. PKK'nın döşediği mayınları temizlesinler yeter. bu konunun böyle bir anda ortaya atılmasında ki gerçeği göremeyen TSK zaten yıpranmış demektir. Kusura bakmayın arkadaşlar ben TSK'ya karşı değilim, TSK'nın hükümet ve ABD tarafından oynanan oyunlara gelmesine karşıyım. Eski Cumhuriyet oerdularımızı geri istiyorum. bu da illaki darbe istiyoruz demek değildir. darbe istemiyoruz ama Kendi çizdiği çizgilere de sahip çıkan bir TSK istiyoruz. ABD'nin çizgilerini korumaya çalışan bir TSK istemiyoruz.

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Mayın temizleme konusunda yepyeni bir bilgi, söz konusu sözleşmeyi imzalayarak temizlemek isteyen ülkelere birleşmiş milletler fon kurmuş ve mayın temizleme parası buradan karşılanıyor.

Söz konusu fondan yararlanmak için ise konu ile ilgili her kesimden, kimyager, bigolog,çevre mühendisi, ziraat mühendisi, asker, basın, siyaset gibi bir çok alandan uzmanların katıldığı bir komisyon oluşturulması ve bu komisyon ile beraber çalışılması gerekiyor.

Yani bizim para harcamamız gerekmiyor ve bu durum sözleşmeden hemen sonra gerçekleşmiş.

Bu durumda yüksek maliyet açıklamaları yalan, peki bu yalanlar neden söyleniyor?

10 sene önce imzalanan bir sözleşmenin gerektirdiği komisyonun hala kurulmamış olmasını anlamak ise mümkün değil.

Madem bunu biliyorlar o halde kritik sınırımız neden düşmana veriliyor? Sınırı düşmana verme işine asker nasıl- neden uyum gösteriyor, diye daha çok şeyi düşünmek zorundayız.

20Temmuz

Alpagut Han

''Mayın temizleme konusunda yepyeni bir bilgi, söz konusu sözleşmeyi imzalayarak temizlemek isteyen ülkelere birleşmiş milletler fon kurmuş ve mayın temizleme parası buradan karşılanıyor.

Söz konusu fondan yararlanmak için ise konu ile ilgili her kesimden, kimyager, bigolog,çevre mühendisi, ziraat mühendisi, asker, basın, siyaset gibi bir çok alandan uzmanların katıldığı bir komisyon oluşturulması ve bu komisyon ile beraber çalışılması gerekiyor.

Yani bizim para harcamamız gerekmiyor ve bu durum sözleşmeden hemen sonra gerçekleşmiş.

Bu durumda yüksek maliyet açıklamaları yalan, peki bu yalanlar neden söyleniyor?''

Teşekürler Kartal Gözü

Bu durum, tamamen yahudi cesaret ödülüne aday olan sayın rte yakışan bir durumdur.
Akp siyaseti olan 'one munit in' özür dilemesi olarak, mayından temizleme bahanesiyle temizlenmiş topraklar değil, vaad edilmiş topraklar olduğu ortadadır. Oysa ki sınır her ülkenin namusudur."Arazinin kullanımı için tanınan kırk dört yıllık süreyi belirleyen maliyet hesabını kimler, hangi yöntemleri kullanarak yapmışlardır?" Kimse bilmiyor sanıyorlar ama Türk gören,Türkçe düşünen, vicadanı hiçbir diyetin karşısında olmayanlar pek de güzel görebiliyor.
Devlet olarak antlaşmaya imza atmışsan ki şaşarım böyle bir gerekçeye, o zaman lütfen imzaladığınız şeylerin altınıda okuyun.
Orada yazıyor zaten hangi kaynaklarla temizlenmesi gerektiği.
Ama amaç üzüm yemek olmayınca, orduyu yıpratmak olunca böyle bir yola girildi maksatlı olarak.Tarih önünde bununda hesabını veremeyeceksiniz akpezeler.

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler

Başımızdakiler ne Türk, ne Kürt, ne sosyalist, ne dinci, ne sağcı, ne solcu,
ezilen, kullanılanlar da ya sağ ya sol ya Kürt ya Türk velhasıl bizim çocuklarımız...

Başımızdakiler piramidin üstünde yaşayanlar, bizi yönetenler siyonizmin hizmetçileri...

Böyle olduğu sürece yaptıklarına şaşmamak gerek. Ama sonuna kadar karşılarında duracağımızı da göstermemiz gerek...

Son nefer, son nefes, son damla kan kalana kadar devam edecek bu mücadelemiz inşAllah...

Allah(cc) hepinizden râzı olsun....

Rabbim(cc) yardımcımız olsun.....

İl_Bilge_Katun

Dost Üyeler

Bu yasa çıksa bile anayasaya aykırıdır, çünkü hem mayın temizleme hem de tarım ihalesi aynı şirkete verilmez diyor anayasada. Chp yasa çıksa bile Anayasa Mahkemesine gideceğini bildirdi.

Kanal d genç bakış programından...

Kartal Gözü

Dost Üyeler

İşte bu noktada askerlerin basiretinin neden bağlanmış halde olduğunu almak lazım!

Onlara yahudi cesaret ödülü de verilmedi!

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Mayınlı alan ile ilgili bir başka bilgi daha, israile neden verilmesine çalışıldığını da çok güzel açıklıyor.

İsrailin irana saldırmasına yardım için de elverişli alanmış meğer mayınlı arazi.

Zaten senelerdir halk iran ile öyle korkutuldu ki, bu saldırı ile halkımızım kılı zor kıpırdar, hele ulusalcılar def, zil ne bulursa çalar oynar!

Bize birileri mayından temizlenecek arazide organik tarım yapılacak dememiş miydi yoksa biz mi yanlış anladık?

Haber Zaman’dan: “Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı bölgenin temizlenmesiyle ilgili tartışmalar sürerken gözler, arazinin nasıl değerlendirileceğine çevrildi. 'Mayınları temizleyecek şirketin toprağın altındaki petrole de sahip olacağı' iddialarının ise gerçeği yansıtmadığı, bölgede verilecek petrol arama ruhsatının kalmadığı ortaya çıktı.”

Haber devam ediyor, “Hatay, Gaziantep, Diyarbakır ve Siirt olarak dört arama bölgesine ayrılan Suriye sınırında mayınları kim temizlerse temizlesin petrol aramak için mutlaka daha önce ruhsat alan şirketlerle işbirliği yapması gerekiyor. Bunların büyük çoğunluğu ise Türk ve Amerikan şirketlerinden oluşuyor."

Yani mayınları temizleyen şirketin petrole el koyma yetkisi yokmuş çünkü o arazi zaten parsellenmiş ve zaten 510 km.'lik sınır içindeki değişik bölgelerde petrol arama çalışmaları devam ediyormuş. Bu arazi için petrol arama ruhsatı alan şirketler şunlar: Zorlu - Petrogas, Maya, Hema, Lokal Enerji, Chevron, Melrouse Resources, Southwind Energy, Alaaddin Middle East… ve de Çalık grubu. Zorlu, mayın temizleme şirketine de sahip…

Öte yandan mayınlı arazi ABD’nin de gündeminde: Amerika’nın dış siyasetinin belirlenmesinde etkili olan düşünce kuruluşlarından Center for Strategic and International Studies (CSIS), Türkiye-Suriye sınırının öneminin, yalnızca temizlenmesi gereken mayınlarından ve sunduğu “organik tarım” fırsatlarından kaynaklanmadığını ortaya koymuş bulunuyor.

CSIS’in 14 Mart 2009 tarihli raporunda Türkiye - Suriye sınırı, İsrail’in İran’a saldırısı durumunda kullanılabilecek “optimum” yol üzerinde gösteriliyor.

Abdullah Toukan, Anthony H. Cordesman ve Arleigh A. Burke tarafından hazırlanan “İran'ın Nükleer Tesislerine Yönelik Muhtemel Bir İsrail Saldırısı Üzerine Çalışma” başlıklı bu rapordan bazı bölümler:

“İsrail’in İran Nükleer Tesislerine askeri bir saldırıda bulunması mümkündür; optimum yol, Suriye-Türkiye sınırı boyunca ilerlemek, daha sonra Irak’ın küçük bir bölümünün üzerinden İran’a girmek ve aynı yoldan geri dönmek olacaktır.”

“İsrail uçakları gerçekten de Türkiye üzerinden uçarsa, bu açıkça İran’a karşı bir Türkiye-İsrail komplosu olduğu, hatta Amerika’nın da bu komploya dahil olduğu anlamına gelecektir. Dolayısıyla Türkiye yolunu kullanmak siyasal açıdan riskli olabilir.”

“Operasyonun taşıdığı riskler açısından bakıldığında, Suriye yolunun getirdiği risk düşük, Türkiye yolunun getirdiği risk orta düzeydedir.”
Raporun yazarlarına göre, Suriye-Türkiye sınırını Suriye tarafından aşmak hem siyasal açıdan, hem de operasyon açısından daha az riskli.

Ancak, Amerika’nın Suriye’yi İran’dan uzaklaştırmaya yönelik tüm çabalarına rağmen, daha Mayıs ayı başında stratejik işbirliği içinde olduklarını bildiren ve Ortadoğu için Amerika-İsrail çizgisine karşı “yeni bir dünya düzeni” getirdiklerini vurgulayan Suriye ile İran arasındaki ittifak, olası bir İran saldırısı için Suriye hava sahasının kullanılması planlarının gerçekçi olmayacağını ortaya koyuyor.

Türkiye’nin Suriye sınırındaki mayınlı arazinin bir İsrail firmasına devredilmesi, tüm bu hesapları kolaylaştırıcı bir unsur olmaz mı?

Amerika kısa vadede, İsrail’in İran’a saldırmasına yeşil ışık yakmayacak gibi görünüyor. Ama İsrail’in söz konusu toprakları elinde bulundurması, doğrudan askeri müdahalede bulunmasa dahi, hem İran’a, hem de Suriye’ye karşı her türlü pazarlıkta kuşkusuz çok büyük bir koz.

Ayrıca 49 yıl da Amerika’nın her türlü kısa vadeli planını aşan, uzun bir süre…

Kartal Gözü

Dost Üyeler

İsrail'de yatırım yapan tek Türk şirketi olan Yılmazlar Grup'tan, mayınlı arazinin İsrailli şirketlerce temizlenmesi yönünde girişimde bulunduğu iddia edilen hükümete 'sert tepki' geldi.

BAŞBAKAN'A CEVAP İSRAİL'DEKİ TEK TÜRK MÜTEŞEBBİSİMİZDEN GELDİ

İsrail'deki gururumuz Tek Türk şirketinin CEO'su, Başbakanın hemşerisi, 2005 yılında İsrail'de yılın iş adamı seçilen ve 2009'da Ekovitrin dergisi tarafından Orta Doğu'nun en başarılı iş adamı ödülüne layık görülen, İsrail basını
tarafından da "İsrail'deki son Osmanlı" olarak adlandırılan Ahmet Reis
YILMAZ mayınlı arazi konusunda Başbakana çok sert çıktı.

Sn. Başbakan;

İsrail kendi topraklarında Türk firmalarınca alınmış projelerde istihdam edilmek üzere Türk işçisinin İsrail'e girişini engellerken ve siz buna T.C. Başbakanı olarak ses çıkartamazken hangi mantık ve anlayış ile kendi toprağınızda kendi milletinizi ırgat yaparak işsizliğin önüne geçmeyi planlıyorsunuz? İsrail menşeyli 1200 firmanın Türkiye faaliyetlerini siz kolaylaştırırken, bırakın siz İsrail'e 1200 Türk firması sokmayı 1200 iş gücü dahi gönderemiyorsunuz.

Sonra da Suriye sınırındaki vatan toprağını vererek Türk insanına istihdam kapısını açacağınızı iddia ediyorsunuz.

SINIRDA İSRAİL'E IRGAT YAPMAYI PLANLADIĞINIZ KADAR İNSANIMIZI YARIN YOLLAYIN BEN İSRAİL'DE ONLARI TÜRKLÜĞÜNE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE İSTİHDAM EDECEĞİM.

Suriye sınırında çalıştırmayı düşündüğünüz insan sayısı kadar insanımızı İsrail'de istihdam etmeyi ben size vaad ediyorum, çok becerikli olduğunuzu ve İsrail'e sözünüzün geçtiğini iddia ediyorsanız buyurun yarın kaç bin kişi diyorsanız yollayın, ben istihdam edeceğim, bakalım Kıbrıs büyüklüğünde bir cevheri kullanımına sunmayı planladığınız ve bu doğrultuda 7 firmasını mayın temizlemeye talip ettiğiniz İsrail'in size cevabı ne olacak??

Ne sizin ne hükümetinizin ne de başka bir iradenin hayati önem arz eden ve bu günlerde İsrail ve ABD için değeri paha biçilmez olan bir memleket arazisini her ne ad altında olursa olsun başka bir iradeye teslim etmeyi düşünmesi dahi
kabul edilemez.

Altı petrol üstü tarım cevheri olan jeopolitik değerinin ise paha biçilmez olduğu bu Toprak 80 milyonluk milletimize aittir. O halde milletin malı için irade de millete aittir.

Sorun bakalım millet ne diyor bu işe?

Demokraside referandum mekanizması sık sık kullanılması gereken en önemli mekanizmadır.

O halde gidin millete... Bakalım asli unsur olan milletimizin cevabı ne olacak?

Böyle bir meseleyi millet adına yetki aldığınız TBMM de Hükümetinizle beraber tartışmaya dahi hakkınız olamaz. Eğer bu konuyu tartışmaya açmak istiyorsanız, tartışmanın adresi doğrudan toprağın da, hududun da sahibi olan 80 milyonluk aziz Türk milletidir.

Yoksa temizlik adı altında bu hududun devri Davos'taki çıkışın ardından Jack Kamhi ile deneyip başarılı olamadığınız İsrail ile barışma çabasının devamına
yönelik bir arayış mıdır?

Böylesi kritik bir süreçte ülkeyi yöneten bir Başbakan olarak nasıl olurda İsrail ve ABD 'nin İran ve Suriye ile savaşın arifesinde olduğu böylesi hassas bir dönemde bu arazinin devri ile İsrail ve ABD lehine Suriye'ye karşı üstünlük sağlayacak bir cepheyi hibe edersiniz?

Bu yolla İsrail ve ABD lehine Suriye'ye karşı nasıl muhteşem bir cephe açtığınızı görmüyor musunuz?

Ya da bunu BOP eş başkanlığınızın gereği olarak görerek ve bilerek mi yapıyorsunuz?

İsrail ve ABD' nin olası bir İran müdahalesinde, Suriye'nin, İran'ın yanında yer alması durumunda ki, bu bilinen bir gerçekken bu araziye İsrail ve ABD'nin şimdiden yerleştirilmesi ile bu temizlik manevrasının bir alakası olup olmadığını 80 milyona açıklamanız gerekmiyor mu?

Bu milletin oyu ile milleti oyuna getirmenin hesabı içerisinde olanlar tarih huzurunda ve hakkın huzurunda gereken hesabı elbet vereceklerdir.

Bu nedenle size tavsiyem bu konuda millete doğruları yalnızca doğruları söylemenizdir.

Milletin değerleri size emanet edilmiştir o halde, emanete sahip çıkmakta herkesten önce sizin asli görevinizdir.

En azından Toprağınızın kullanımını vermeyi normal karşıladığınız İsrail kadar, sizinde toprağınıza ve değerlerinize sahip çıkmanızı size önermekteyim.

Ahmet R. YILMAZ CEO

YILMAZLAR GROUP

yasar2406

New member

Merhaba madem o mayınlar çıkacakdı oraya emenet bırakıldıysa niçin o kadar parayı çöpe attırdık sökülmesi için bir dünya para vermek niye bunların hesapını kim verecek anlamış degilim Kimin için sökülüyor niye sökülüyor anlamış degilim ülkemde para yok diyenler işsizlik var diyenler acaba o mayınları temizleyecek bizim tesisatımız elemanımız yokmu acaba israillinin kafası bizim insanımızdan daha iyimi çalşıyor yoksa o yerler birilerine peşkeşmi çekilmek isteniyor anlamış degilim saygılar

SALUR

Dost Üyeler

Ülke yöneticileri toplanmışlar.Birbirlerine hava atıyolarmış.
İşte en büyük ülke bizimki çünkü biz şunu yaptık.
Öbürü atlamış yok enbüyük ülke bizimki bizde şunu yaptık.
hepsi bişey söylemiş.
En son bizimkine gelmiş sıra en büyük, en köklü, yıkılması çok zor bir ülkeyiz demiş.

Adamlarda neden? demiş..

Yıllardır Siz dışardan, biz içerden yıkmaya çalıştık bir türlü yıkılmadı, parçalanmadı demiş.

Ayla Berkin

Onursal Üye
Web sitesi
www.aylaberkin.com

Sayın Salur, yazdığınız fıkra aslında yüz yılın fıkrası olacak nitelikte. Gerçekten de en büyük Ülke biziz. yapılan bunca tahribata rağmen hala ayakta durabiliyorsak, demek ki kolay kolay da yıkılmayacağız. Bir kez daha yazıma değerli yorumlarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı bildirmek istiyorum. Hepinizin yüreğine ve ellerine sağlık.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Sayın Şimşek kardeşim, Yorumunuzu ancak bu gün okuma imkanı bulduğum için yorumunuza yorumumu da ancak bu gün yazabildim. Yaşar Paşa bugünlerde ne yapıyor acaba susmaktan başka, saraydaki görüşmede karşı taraf postasını atıyor tam tabiriyle, ama paşa susuyor. İzlediğim kadarıyla onun emekli olmadan önce başlattığı susma politikasını emeklilikten sonra devam ettirmek ve Şükrü Saraçoğlu Stadında fenerin maçlarını seyrederken sarı lacivert desenli tarağıyla saçını taramaktan başka bir şey yapmayacağını düşünüyor insanlar. "Öz"de midir ? "Söz"de midir anlayamadık. Bu nedenle ben paşanızı hiç mi hiç aramıyorum. Acaba Türk Milliyetçiliğinden mi, Galatasaraylı oluşumdan mı ? yorum size ait.

Son düzenleme: